"Tek bir terörist kalmayıncaya da kadar mücadelemiz sürecek"

"Tek bir terörist kalmayıncaya da kadar mücadelemiz sürecek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı harekatıyla ilgili son bilgileri paylaştı, bugüne kadar 7 askerimizin şehit olduğunu söyledi... Erdoğan, harekatın durdurulması için imza verenlere de çok sert tepki gösterdi...

"SINIRLARIMIZDA VE İÇERİDE TEK BİR TERÖRİST KALMAYINCAYA DA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Çorum ve Amasya il kongrelerinde konuştu. Sözlerine gündemin en sıcak başlığı olan Zeytin Dalı operasyonu'nu değerlendirerek başladı.. Önce bölgedeki harekatı yöneten komutanla yaptığı görüşmeyi anlattı..

"ŞU ANDA BİZİM DE ÖSO'DAN VE MEHMETLERİMİZDEN TOPLAMDA 20 ŞEHİDİMİZ VAR. 7'Sİ MEHMEDİMİZ GERİSİ DE ÖSO'DAN. AZ ÖNCE KOMUTANLA GÖRÜŞTÜM. BUSEYRA DAĞI TAMAM, HALOLDU VE ŞİMDİ ORADAN BÖLGEYE HAKİMİYET ÇOK DAHA RAHAT OLACAK. BİZİM KİMSENİN TOPRAĞINDA MALINDA MÜLKÜNDE GÖZÜMÜZ YOK. ANCAK BİZİM İNANCIMIZI BAYRAĞIMIZA SINIRLARIMIZA İNSANIMIZIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNE TEHDİT OLDUĞUNDA GÖZÜMÜZ KİMSEYİ GÖRMEZ. KİMSEDEN DE İZİN ALMAYIZ. "

Erdoğan, topladıkları imzaları milletvekillerine göndererek "Savaşı durdurun" çağrısında bulunan isimlere çok sert sözlerle seslendi..

"TERÖR ÖRGÜTÜ TARİHİNİN EN BÜYÜK ZAİYATLARINI VERDİKÇE BAKIYORSUNUZ BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR. İSMİNİN ÖNÜNDE PROFESÖR, DOÇENT YAZAN. KENDİNİ GAZETECİ, DÜŞÜNÜR, SANATÇI SİYASETÇİ DİYE ADLANDIRAN BİRİLERİNİN BU OPERASYONDAN NEDEN RAHATSIZ OLDUKLARINI BİLEMİYORUZ. NEYMİŞ BUNLAR SAVAŞ KARŞITIYMIŞ. YEMEMİŞ İÇMEMİŞ BUNUN GİBİ BİR SÜRÜ HEZEYANIN ALTINA İMZA ATMIŞLAR. SONRA DA UTANMADAN MİLLLETVEKİLLERİNE GÖNDERMİŞLER. YA ADAMA SORMAZLAR MI ŞİMDİYE KADAR AKLINIZ NEREDEYDİ DİYE. MADEM BARIŞSEVERSİNİZ NİÇİN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTLERİ AİLELERİNİN GÖZÜ ÖNÜNDE POLİSLERİMİZ ŞEHİT OLURKEN ÜÇ MAYMUNU OYNADINIZ. HAİNLER. SİZ NE VİCDANSIZSINIZ YA. BE AHLAKSIZLAR, BE ADİLER, SİZ NE KONUŞUYORSUNUZ YA "

Türk Silahlı Kuvvetleri, 23 Ocak'ta şehit olan iki askerin naaşlarına ulaşılamadığını bildirmişti.. Cumhurbaşkanı, o gelişmeyle ilgili de konuştu; "Biraz sabırlı olun" dedi..

"DÜN AKŞAM ŞU ANDA TERÖRİSTLERİN ELİNDE OLAN BİR KARDEŞİMİZİN EŞİNİ ARADIM. BANA, 'CUMHURBAŞKANIM EŞİM CANLI VEYA ŞEHİT, NE OLUR BENİ ONLARA VERİN, ONLAR EŞİMİ BANA VERSİNLER' DEDİ. 'BİZ HER TÜRLÜ ADIMI ATIYORUZ. ELİMİZDE BU TERÖR ÖRGÜTÜNDEN ÇOK KİŞİ VAR, GÖRÜŞMELERİMİZİ YAPIYORUZ' DEDİM. BİZ NE YAPACAK YAPACAK İNŞALLAH ULAŞACAĞIZ. BİRAZ SABIRLI OLUN. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun savunma sanayiine yönelik eleştirilerine de yanıt verdi..

"EY KEMAL EFENDİ ŞU OBÜSLER VAR YA FIRTINALAR VAR YA ONLAR BU ÜLKEDE YAPILIYOR. NAMLU DERKEN ŞÖYLE BİR LÜTFEDERSEN SANA BİLDİRİYİM. O NAMLULAR NEREDE YAPILIYOR. NERELERDE YAPILIYOR. SEN DE İSTİFADE EDERSİN. SANA DA BİR TANE HEDİYE EDERLER OLUR YA LAZIM OLUR BİR GÜN. ARTIK İHASINI SİHAAINI KENDİ ÜRETEN BİR TÜRKİYE VAR. YOLDAŞLARIN, YAN YANA, OMUZ OMUZA DOLAŞTIKLARIN BİLİYOR DA SEN BİLEMİYORSUN. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz