Meclis, bir haftalık aranın ardından açılıyor

Meclis, bir haftalık aranın ardından açılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bir haftalık aranın ardından yasama çalışmalarına tekrar başlıyor... Meclis'in bu haftaki en önemli gündemi, Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı Harekatı" olacak... YARIN Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, harekat hakkında Meclis Genel Kurulu'nda milletvekillerini bilgilendirecek...

Olağanüstü hal uygulamasının altıncı kez uzatılmasının ardından çalışmalarına ara veren Türkye Büyük Millet Meclisi, bu hafta yoğun temposuna kaldığı yerden devam edecek..

MUHARREM ERKEK: "TBMM'Yİ DEVRE DIŞI BIRAKAN OHAL'E DEVAM ETCEKSİNİZ. EGEMENLİĞİN GASP EDİLMESİNE ONAY VERECEKSİNİZ."
ABDÜLHAMİT GÜL: "OHAL İSTİSNAİ AMA MEŞRU BİR YÖNETİM BİÇİMİDİR. BİZİM İCAT ETTİĞİMİZ BİR ŞEY DEĞİLDİR."

Tezkereye CHP ve HDP "red" oyu, AK Parti ve MHP de "kabul" oyu vermiş; sürecin uzatılması konusundaki görüş ayrılığı Genel Kurul'da sert tartışmalara neden olmuştu...

ZEYNEL EMRE: "MİLLİ İRADEYE AZICIK SAYGIMIZ VARSA BURADAN GELECEK OHALE KIRMIZI KARTI GÖSTERİRSİNİZ ARKADAŞLAR."
ABDÜLHAMİT GÜL: "OHAL SADECE FETÖ DEĞİL TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI DEVAM ETMEKTEDİR. "

O tartışmaların ardından Meclis Genel Kurulu'nda yeni hafta, KHK gündemi ile başlayacak... 30 Ocak Salı günü AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin grup toplantılarının ardından Genel Kurul'da Milli Savunma Bakanı Canikli, Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı Harekatı" hakkında milletvekillerini bilgilendirecek..

Meclis'teki siyasi parti grupları arasında uzlaşma olması halinde, 31 Ocak Çarşamba ile 1 Şubat Perşembe günleri de, Meclis Genel Kurulu'nda OHAL KHK'ları görüşülecek.. KHK'ların görüşülmemesi halinde ise, bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasına ilişkin tasarılar ele alınacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz