Sayıştay'ın 2016 karayolları raporu

Sayıştay'ın 2016 karayolları raporu

Otoyol ve köprülerden 2016 yılında, 11 milyonu aşkın araç kaçak geçiş yaptı... Rakamlar, Sayıştay'ın karayolları raporuyla ortaya çıktı... CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, rakamın bu kadar yüksek olmasının elektronik sistemdeki hatadan kaynaklandığını savundu... Sayıştay raporları üzerinden de Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ilişkin usulsüzlük iddialarında bulundu.

HARCAMA YAPILMIŞ GİBİ GÖSTERİLMİŞ AMA YAPILMAYAN HARCAMALARIN BEDELLERİNİN ÖDENDİĞİ İDDİASI VAR. BU ÇOK BÜYÜK BİR YOLSUZLUK İDDİASIDIR.

Cumhuriyet Halk Partisi, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 2016 yılı Sayıştay denetim raporuna dikkati çekti.. Otoyol ve köprülerden 11 milyonu aşkın aracın kaçak geçiş yaptığı yönündeki tespitle ilgili konuşan Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, barkod okuma sisteminde arıza olduğunu iddia etti.

İSTANBULDA YURTTAŞLAR KÖPRÜDEN GEÇİYOR. HGS'Sİ, OGS'Sİ VAR. AMA SİSTEM ONU OKUMUYOR. ELEKTRONİK SİSTEM GEREKTİĞİ GİBİ İŞLEMİYOR. İŞLEMEYİNCE 10 KATINA KADAR AĞIR BİR BEDEL ÖDÜYORLAR.

Meclis'te çalışmalarına devam eden Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu'nda Sayıştay raporları ile ilgili ayrıntılı inceleme yaptıklarını söyleyen Pekşen, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne verilen ödeneğe işaret etti.

ÖDENEĞİN HARCANMA BİÇİMİ KONUSUNDA SAYIŞTAY'IN ÇOK BÜYÜK RAHATSIZLIKLARI VAR. SAYIŞTAY UZMAN DENETÇİLERİ ÖZELLİKLE KARAYOLLARININ HARCAMALARI KONUSUNDA GEREKLİ DENETLEMELERİ YAPAMADIKLARINI, BURADAKİ MUHASEBELEŞMENİN GERÇEĞİ YANSITMADIĞINI, BAZI HESAPLARDAN BAŞKA HESAPLARA AKTARMA YAPILARAK YAPILAN AKTARMANIN DA KAYITLARININ DÜZGÜN TUTULMADIĞINI VU BUNLARA İLİŞKİN ÇOK CİDDİ ELEŞTİRİLER. YAKLAŞIK 400 MİLYON LİRALIK BİR ÖDENEK VAR Kİ, BU HİZMET ALIMI DİYE GÖSTERİLMİŞ. OTOMOBİL KİRALAMA, DANIŞMANLIK BEDELİ DİYE GÖSTERİLMİŞ. ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. DİYOR Kİ SAYIŞTAY YAPILAN İŞLE ÖDENMİŞ OLAN PARA ARASINDA FARK VAR. YANİ, İŞİN ÖZETİ ŞU, SAYIŞTAY DİYOR Kİ ADAM İŞİ YAPMAMIŞ. SEN ONA PARA ÖDEMİŞSİN. PLANLI BİR YOLSUZLUK VAR DİYOR.

CHP'li Pekşen, Sayıştay raporları üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğü'nün harcama kalemlerini hukuki yollarla da araştıracaklarını duyurdu..

KİT KOMİSYONU ÜYELERİ OLARAK BİZLER ÇALIŞMANIN SONUNA GELDİK. BÜTÜN BU YOLSUZLUKLARI SAYIŞTAY RAPORLARINA BAĞLAMIŞLAR VE BİZ BU RAPORLARI SAVCILIKLARA TAŞIMAK ÜZERE HAZIRLIKLARIMIZIN SONUNA YAKLAŞTIK

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz