Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. olağan kurultay

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. olağan kurultay

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. Olağan Kurultay için geri sayım başladı... Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden aday olacağı 36. Olağan Kurultay'da, Ümit Kocasakal, Muharrem İnce ve Ömer Faruk Eminağaoğlu da adaylıklarını açıkladı.. Kurultay sloganı ise, "Adalet ve Cesaret."

TEKİN BİNGÖL- KURULTAY TEMAMIZ ADALET VE CESARET.

İl ve ilçe kongreleri tamamlandı, kurultay delegeleri seçildi... Gözler artık, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3-4 Şubat'ta Ankara'da yapacağı 36. Olağan Kurultay'a çevrildi..

Genel başkan adaylığı için açıklamalar ise art arda geldi.. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yeniden aday olacağı 36. Olağan Kurultay'da Ümit Kocasakal, Muharrem İnce ve Ömer Faruk Eminağaoğlu da aday olacağını duyurdu..

KILIÇDAROĞLU- ELBETTE GENEL BAŞKANLIĞA, İL BAŞKANLIĞINA, İLÇE BAŞKANLIĞINA DEĞİŞİK ADAYLAR ÇIKAR. KURALI VARDIR. ADAY ÇIKAR, DEMOKRATİK YOLARLA YARIŞIRIZ. BİRİSİ BAŞKAN OLUR SONRA HERKES ONA DESTEK OLUR. TEMEL KURALIMIZ BUDUR.

Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğüne göre, kurultaya çarşaf listeyle gidilecek. Ancak; kurultay delegeleri eğer blok listeyle ilgili önerge verir ve bu önerge oylanıp kurultay delegelerinin yarıdan bir fazla oy alırsa seçim blok liste ile yapılacak... Yani; çarşaf mı blok liste mi sorusuna yanıtı delege verecek...

CHP'nin hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladığı 36. Olağan Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda yapılacak. İki gün sürecek kurultayda, İlk gün genel başkanlık seçimi, ikinci gün ise Parti Meclisi ile Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek. Merkez Yönetim Kurulu da, Genel Başkan tarafından Parti Meclisi üyeleri arasından seçilecek...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz