Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım İstanbul'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım İstanbul'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım gündeminde Zeytin Dalı Harekatı vardı...Erdoğan, "Suriye'deki terör örgütünün patronunun Kandil olduğunu dünyanın tamamı gördü; ama bir müttefikimiz kabul etmiyor" dedi. Başbakan Yıldırım da sınırda bir terör kuşağına müsade edilmeyeceğini söyledi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Kasımpaşa Tüneli'nin açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Afrin operasyonu vardı.

"SURİYE'DEKİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PATRONUNUN KANDİL OLDUĞUNU DÜNYANIN TAMAMI GÖRDÜĞÜ HALDE BUNU SADECE BİR MÜTTEFİKİMİZ KABUL ETMİYOR. 8 GÜN İÇİNDE 394 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK"

Cumhurbaşkanı Almanya'da yaşanan cami saldırısına ilişkin de konuştu.

"BATI'DA ŞU ANDA TERÖR ÖRGÜTLERİ CAMİLERİMİZİ YAKIP YIKIYOR, ALMANYA'DAKİ SON GELİŞMELER. ALMAN POLİSİ NEYİ BEKLİYOR. BELÇİKADA AYNI ŞEY YAPILIYOR. BUNLAR NEYİ BEKLİYOR. SON 1 HAFTA 10 GÜNDE ALMANYADA CAMİLERE YAPILAN KUNDAKLAMALAR BİR ŞEYLE İFADE EDİLMEZ. "

Erdoğan terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ADI İSTER FETÖ OLSUN, İSTER DEAŞ OLSUN, İSTER PKK OLSUN, İSTER PYD, YPG OLSUN, HANGİ FARKLI İSİMLERLE KARŞIMIZA ÇIKARSA ÇIKSINLAR HİÇ FARK ETMEZ. ALLAH'IN İZNİYLE HEPSİNİN ÜZERİNDEN DE SİLİNDİR GİBİ GEÇERİZ."

Başbakan Binali Yıldırım'ın da gündeminde zeytin dalı harekatı vardı.

BİNALİ YILDIRIM: " HUDUTLARIMIZIN GÜVENLİĞİ, MİLLETİMİZİN CAN VE MAL EMNİYETİ TAM ANLAMIYLA SAĞLANINCAYA KADAR BU OPERASYONLAR SÜRECEK. ASLA VE ASLA GÜNEY SINIRLARIMIZDA BİR TERÖR KUŞAĞININ OLUŞMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz