Kılıçdaroğlu, bilgi ve iletişim teknolojileri zirvesi'nde konuştu

Kılıçdaroğlu, bilgi ve iletişim teknolojileri zirvesi'nde konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği Bilgi ve İletişim Teknolojileri Zirvesi'ne katıldı... Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada eğitim sisemi ve teknolojik gelişmeler üzerinden hükümete eleştirilerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da, partisince düzenlenen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Zirvesi'nde konuştu.

"TÜRKİYE'Yİ YÖNETENLERİN ŞUNA KARAR VERMESİ LAZIM BİZ YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ÜRETECEK MİYİZ YOKSA SADECE TÜKETECEK MİYİZ? TÜRKİYE, GÜNEY KORE'DEN ÖNCE OTOMOBİL ÜRETEN ÜLKEDİR. ŞİMDİ BAKALIM DÜNYA ÇAPINDA EN AZ 3 OTOMOBİL MARKASI VAR GÜNEY KORE'NİN TÜRKİYE'NİN BİR OTOMOBİL MARKASI BİLE YOK. BİZİM GÜNEY KORE'DEN NE EKSİĞİMİZ VAR? GENÇ NÜFUS DESENİZ VAR YARATICILIK DESENİZ VAR."

Kılıçdaroğlu, eğitim sistemi üzerinden hükümete yüklendi...

" MAALESEF ÜLKEYİ YÖNETENLER EĞİTİMİN ÖNEMİNİ HALA KAVRAMIŞ DEĞİLLER. EĞİTİMİN AMACI BİR SİYASAL PARTİYE BİR MİLİTAN YERLEŞTİRMEK DEĞİLDİR. EĞİTİMİN AMACI TÜRKİYEYİ 21. YÜZYILIN SAYGIN DEVLETİ KILMAK İÇİN OTURUP ÇALIŞMAKTIR ÜRETMEKTİR. EĞİTİM SİSTEMİ MİLLİ BİR POLİTİKA OLMASI GEREKİRKEN EĞİTİM POLİTİKASI BAKANDAN BAKANA DEĞİŞTİ. BİZ EĞİTİM SPOLİTİKAMIZLA KENDİ ÇOCUKLARIMIZI DENEK OLARAK KULLANDIK. "

CHP Lideri, Bylock konusuyla ilgili eleştirilerini de sürdürdü...

"UYARAN KİM CHP, RAPORLAYAN PARTİ KİM CHP, BAŞBAKANLIĞA BİLDİREN PARTİ CHP, UYUYAN KİM BAŞBAKANLIK, MASUM İNSANLARI HAPSE ATAN KİM MEVUT HÜKÜMET VE KORKUYA TESLİM OLAN YARGI. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz