"Fırat kalkanında IŞİD ile en çetin mücadeleyi Türkiye verdi"

"Fırat kalkanında IŞİD ile en çetin mücadeleyi Türkiye verdi"

İstanbul'da Beyoğlu Belediyesinin düzenlediği etkinlikte konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Zeytindalı Harekatına ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye sınırında kurulmak istenen terör koridoruna müsaade edilmeyeceğini söyleyen Yıldırım, "Türkiye, Fırat Kalkanı'nda IŞİD ile en çetin mücadeleyi verdi" dedi.

"FIRAT KALKANI HADİSESİNDE 2 BİN KİLOMETREKARELİK ALANDA DEAŞ İLE EN ÇETİN MÜCADELEYİ TÜRKİYE VERDİ "HATAY'DA, KİLİS'TE ROKETLER DÜŞÜYOR, BOMBALAR ATILIYOR, SÜREKLİ TACİZ. İNSANLAR TEDİRGİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOK. ŞİMDİ BİZ NE YAPACAĞIZ, BUNA GÖZ MÜ YUMACAĞIZ? TABİİ Kİ YAPAMAYIZ."

Başbakan Binali Yıldırım, Beyoğlu Belediyesi'nce düzenlenen "Beyoğlu Sohbetleri" programına katıldı. Zeytindalı harekatını değerlendiren Yıldırım, terör örgütlerine desteği üzerinden ABD'ye yüklendi.

"3 BİN 600 DEAŞ MİLİTANINI BİZ ORADA ETKİSİZ HALE GETİRDİK.AMERİKA DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR, ORTADA BİR ŞEY YOK. IRAK'TA, SURİYE'DE LAF ÇOK, İCRAAT ZAYIF. AMA BİZ YAPIYORUZ. ÖRNEK ORTADA "ABD GİBİ BÜYÜK BİR ÜLKE, BU KADAR ORDUSU VAR, BU KADAR İMKANI VAR, 3-5 TANE CANİYE, ALÇAK TERÖR ÖRGÜTÜNE MUHTAÇ BİR ÜLKE Mİ?. BU NASIL İZAH EDİLİR. BUNLARLA İŞİMİZ BİTECEK, BU İNANDIRICI GELİYOR MU SİZE.SONRA BAKIYORUZ BİNLERCE TIRLA HER TÜRLÜ SİLAH GELİYOR. BÜYÜK KARGO UÇAKLARIYLA MÜHİMMATLAR AKLINIZA NE GELİRSE BÜTÜN SİLAHLAR GELİYOR."

Başbakan Yıldırım, Washington yönetiminin 30 bin kişilik terör ordusu kurma açıklamalarına da tepki gösterdi.

"TÜRKİYE'NİN GÜNEY SINIRLARI NATO SINIRLARIDIR. NATO SINIRLARINI TEHDİT GÖRÜP BİR NATO ÜLKESİNİN BİR ORDU OLUŞTURMASININ İZAHINI BEN ANLAYAMIYORUM. BU AÇIK BİR DÜŞMANLIKTIR "TÜRKİYE BU KEPAZELİĞE, BU AYMAZLIĞA MÜSAADE ETMEZ, BUNUN ARKASINDA KİM OLURSA OLSUN, GÜCÜ NE OLURSA, İSMİ NE OLURSA OLSUN. TÜRKİYE BUNA MÜSAADE ETMEZ."

Terör örgütleri PYD/YPG'ye verilen silah desteğini de eleştirdi Başbakan.

"BİZ PARAMIZLA SİLAH VE MÜHİMMAT İSTİYORUZ ALAMIYORUZ. ŞİMDİ TÜRKİYE NE YAPSIN KARDEŞİM? YANİ NE YAPALIM, 'CANINIZ SAĞ OLSUN' MU DİYELİM?"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz