Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. olağan kurultay

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. olağan kurultay

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. Olağan Kurultay için geri sayım başladı... Ümit Kocasakal ve Muharrem İnce'nin ardından Genel Başkanlık için Ömer Faruk Eminağaoğlu da aday olacağını açıkladı.. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Adaylar çıkar, demokratik yollarla yarışırız" dedi.

TEKİN BİNGÖL- KURULTAY TEMAMIZ ADALET VE CESARET.

İl ve ilçe kongreleri tamamlandı, kurultay delegeleri seçildi... Gözler artık, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara'da yapılacağı 36. Olağan Kurultay'a çevrildi..

Genel başkanlık adaylığı açıklamaları ise ara arda geldi.. Ümit Kocasakal ve Muharrem İnce'nin ardından CHP Genel Başkanlığı için Ömer Faruk Eminağaoğlu da aday olacağını açıkladı..

KILIÇDAROĞLU- CHP'NİN ÖZELLİĞİ YONETİCİLERİNİN SEÇİMLE GELMESİDİR ATAMAYLA DEĞİL..

Adayların CHP yönetimine ve seçim sürecine yönelik değerlendirmeleri ise tartışma yarattı... Muharrem İnce'nin, Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine yanıtı Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl verdi..

TEKİN BİNGÖL- BİZ PARTİLİ ARKADAŞLARI KAMUOYUNDA TARTIŞMAYI DOĞRU BULMUYORUZ. ADAYLARIN DAHA DİKKATLİ BİR DİL KULLANMALARINDA FAYDA VAR.

CHP'li Bingöl, kurultaya çarşaf listeyle gidileceğini söyledi ama diğer seçeneğe de delegeler üzerinden dikkati çekti.. Divan Başkanlığı için önerilecek ismi de açıkladı...

TÜZÜĞÜMÜZ ÇARŞAF LİSTEYİ ÖNGÖRÜYOR. İLÇE VE İL KONGRELERİMİZ DE OLDUĞU GİBİ KURULTAY DELEGELERİNİN KARARI FARKLI OLURSA BU KURAL GEÇERLİ OLUR. 36. KURULTAYIMIZIN DİVAN BAŞKANLIĞINI ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ YILMAZ BUYUKERŞEN'İ ONERECEGİZ.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise, açıklanan adayların ardından bir kez daha demokrasi vurgusu yaptı..

KILIÇDAROĞLU- ELBETTE GENEL BAŞKANLIĞA, İL BAŞKANLIĞINA, İLÇE BAŞKANLIĞINA DEĞİŞİK ADAYLAR ÇIKAR. KURALI VARDIR. ADAY ÇIKAR, DEMOKRATİK YOLARLA YARIŞIRIZ. BİRİSİ BAŞKAN OLUR SONRA HERKES ONA DESTEK OLUR. TEMEL KURALIMIZ BUDUR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz