Kılıçdaroğlu, zeytin dalı harekatı ile ilgili konuştu

Kılıçdaroğlu, zeytin dalı harekatı ile ilgili konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altıncı gününde devam eden Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili konuştu.. "Sınırlarımızda terör örgütlerinin yuvalanmasına asla izin vermeyiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Amerikan başkanı Trump'ın tartışılan telefon görüşmesi de Kılıçdaroğlu'nun gündemindeydi..

"SINIRLARIMIZDA ASLA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN YUVANLAMASINI İSTEMİYORUZ. "

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik bir kez daha toplumsal desteğe dikkati çekti; Teröre karşı mücadelenin önemine vurgu yaptı..

"BİZ DEMOKRASİYİ SAVUNUYORUZ İNSAN HAKLARINI SAVUNUYORUZ AMA BU ŞU ANLAMA GGELMEMELİ . EFENDİM SINIRLARIMIZDA TERÖR ÖRGÜTLERİ GELSİN KONUŞLANSIN. BUNA İZİN VERMEYİZ. ORDUMUZ BU KONUDA GÜZEL BİR MÜCADELE VERİYOR. BÜYÜK BİR TOPLUMSAL DESTEK VAR. TERORE KARŞI MÜCADELE ETMEK SADECE BİZİM DEĞİL İNSANLIĞIN ORTAK GÖREVİ."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın tartışılan telefonda görüşmesi de gündemdeydi..

"EN İYİSİ KONUŞMALARI BANT OLARAK YAYİNLASİNLAR BÖYLECE BÜTÜN GERÇEKLER ORTAYA ÇIKMIŞ OLUR. BİZ TÜRKİYE'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMALARIN DEĞERLİ BULUYORUZ BU KONUDA ABD'NİN TERÖR KARŞI AÇIK VE NET TAVIR TAKINMASI GEREKİYOR. ÇÜNKÜ TERÖR BÖLGEDE BÜYÜK SORUNLAR YARATIYOR. SADECE TÜRKİYE AÇISINDAN DEĞİL SURİYE IRAK AÇISINDAN DA FRANSA İNGİLTERE ABD AÇISINDAN DA TERÖR HER ZAMAN SORUN YARATIYOR. TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELESİNE HERKESİN DESTEK VERMESİ LAZIM. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz