Yıldırım: "300'den fazla terörist etkisiz hale getirildi"

Yıldırım: "300'den fazla terörist etkisiz hale getirildi"

Başbakan Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'nda 300'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. Amerika birleşik devletleri'nin terör örgütü YPG/PYD'ye desteği için "Küçük düşürücü" ifadesini kullanan Yıldırım, "Sadece bölgenin değil, Avrupa'nın da güvenliğini sağlıyoruz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Ortak Ödeme Platformu İmza Töreni'nde konuştu. Afrin'deki Zeytin Dalı harekatına ilişkin son durumu aktardı...

"6 . GÜN. MASUM ARAP KÜRT TÜRKMENLERİ CANINDAN BEZDİREN ÖRG. 300 DEN FAZLA ELEMANI ETKİSİ.
PLANLANDIĞI GİBİ GİDİYOR. DEAŞ VE PKK İLE MÜCADELE EDİYORUZ. HANGİ KILIĞA GİRERSE GİRSİN BİZ ONLARI 40 YILDIR BİLİRİZ. "

Yıldırım, Kilis'te camiye yönelik roketli saldırıya da sert sözlerle tepki gösterdi...

"KİLİSTE AKŞAM NAMAZINDA OPERASYONDAKİ ASKERLERİMİZE DUA YAPARKEN ALKÇAKLAR ROKET ATARAK İBADET HALİNDEYKEN 2 VATANDAŞIMIZIN HAYATINI KAYBETMESİNE SEBEP OLDULAR. YARALILAR VAR. GEREKEN KARŞILIK VERİLDİ. MEVZİLERİ YERLE BİR EDİLDİ.
DUA EDEN BU İNSANLARDAN NE İSTİYORSUNUZ ALÇAKLAR. YÜREĞİNİZ YETİYORSA MEHMETÇİĞİN KARŞISINA ÇIKIN. NEREDE ALÇAKLIK. NEREDE MASUM ONUN HAYATINA KASTEDERLER. "

Başbakan Yıldırım'ın hedefinde, bölücü terör örgütüne destek veren Amerika birleşik devletleri vardı...

"ÜZÜCÜ OLAN; MÜTTEFİK DEDİĞİMİZ; BİR ÜLKE ARTIK TERÖR ÖRG. NE SARILMIŞ VAZİYETTE. VAHİM. ABD TERÖR ÖRG. İLE İŞ TUTMASI ABD ADINA ÇOK KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ. AKLA ZİYAN BİR İŞ. ASLA KABUL EDİLEMEZ. HİÇBİR TERÖR OLUŞUMUNA İZİN VERMEYECEĞİZ. İSTER FIRATIN DOĞUSU İSTER BATISI.
BÖLGENİN YENİ KAOSLARA İTİLMESİNE ASLA RIZA GÖSTERMEYİZ. "

Yıldırım, terör örgütü IŞİD ile mücadeleyi de ABD'nin değil Türkiye'nin yaptığını vurguladı...

"DEAŞLA MÜCADELEYİ DE TR YAPIYOR... ABD SİLAH. BU MU DEAŞLA MÜCADELE?? ORDAN ÇIKSINLAR DA TRYE AVRUPAYA GİTSİNLER... İNSANLIĞIN BAŞINA BELA OLSUNLAR. TRNİN YAPTII BU AYMAAZLIĞI ORTADAN KALDIRMAK. "
"AB SINIRLARI TR'DEN BAŞLAR... TERÖR AVRUPAYA DA HER YERE DE YAYILIR... AVRUPANIN DA GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYORUZ. "

Başbakan, ekonomik değerlendirmelerde de bulundu, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına yüklendi.

"TR 40 YILDIR BUNA BENZER OPERASYONLAR YAPIYOR... TERÖRLE MÜCADELEYİ BUGÜN YAPMIYORUZ. HİÇBİR ŞEKİLDE ETKİLENMEZ.
TR HAKKINDA KEHANETE TEKRAR BAŞLADILAR. HER YILIN TR İÇİN ZOR GEÇECEĞİNİ ARTIK BU SEFER AŞAMAYACAĞINI SÖYLEMEKTEN BIKMADILAR USANMADILAR. SIRAYA GİRİP NOT GİRİP DÜŞÜRÜP YÜKSELTİYORLAR. TÜRK EKONOMSİ DE BÜYÜMEYE GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR.
DÜNYA KRİZDE 10 YILDIR. 10 YILDA 10 MEGA PROJE. 6 SINI TR YAPTI. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz