CHP MYK'da öncelikli gündem; "Zeytin Dalı Harekatı"

CHP MYK'da öncelikli gündem; "Zeytin Dalı Harekatı"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin de gündemi, Zeytin Dalı Harekatı'ydı... Merkez Yönetim Kurulu sonrasında yapılan açıklamada, hükümete uyarılar vardı... Muhalefetin bilgilendirilmediğini savunan parti sözcüsü; iktidara "Meclis'i bilgilendirmek için neden 30 Ocak'a kadar bekliyorsunuz?" diye sordu.

BÖLGEDE OLUŞTURULMAK İSTENEN KORİDOR, HALKLARIN KARDEŞLİĞİNİ BALTALAYAN BİR EMPERYALİST KORİDORDUR.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, Zeytin Dalı operasyonu değelendirildi..
Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Ortadoğu'da etnik ve mezhepsel ayrışmalarla çatışma ortamı yaratılmak istendiğini söyledi...

Tezcan, Operasyonun ardından atılması gereken adımları sıraladı...

BİR SİYASİ ÇÖZÜME ODAKLANMAK ZORUNLUDUR. BÖLGEDE TERÖR GRUPLARI YADA KÜÇÜK GRUPLAR ÜZERİNDE BİR BÖLGE TARİFİ DEĞİL EGEMEN DEVLETLER ÜZERİNDE BİR BÖLGE TARİFİ YAPMANIN ZORUNLULUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR. HERHANGİ BİR IRKÇI DİLE FIRSAT VERMEMEK ZORUNDAYIZ.

Tezcan, bir kez daha hükümete "operasyonu iç politika malzemesi yapmayın" diye seslendi; muhalefetin bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi..

ZEYTİNDALI OPERASYONU BİR SİYASİ PARTİ OPERASYONU DEĞİLDİR. BİR İÇ SİYASET MALZEMESİ DEĞİLDİR. YAPILMASI GEREKEN MİLLETİN TEMSİLCİSİ OLAN TBMM'Yİ DERHAL TOPLANTIYA ÇAĞIRIP ORADA BİLGİ VERMEKTİR. 30 OCAK'TA BİLGİ VERECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR. NEDEN 30 OCAK'I BEKLİYORSUNUZ?

Anamuhalefetin hedefinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın basına yansıyan fotoğrafları da vardı..

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARININ HAREKAT MERKEZİNE GİRMİŞ, HAREKAT YÖNETİR POZLARLA FOTOĞRAF SERVİS EDİLİYOR. VE HÜKÜMETTEN HİÇBİR AÇIKLAMA YOK. BİLAL ERDOĞAN'IN ORADA İŞİ NE? BU TİP ŞIMARIK POZLAR VEREREK MİLLETLE ALAY ETMEYE HAKKI YOKTUR.

CHP Sözcüsü, 6. kez uzatılan OHAL süreciyle ilgili eleştirilerini de sürdürdü..

18 AYDIR BU ÖRGÜTLE MÜCADELEYİ HALA NASIL BİTİREMEDİNİZ. ASIL İHTİYAÇ DUYDUKLARI ŞEY FETÖ İLE MÜCADELE DEĞİL, İKTİDARIN KONTROL EDİLEMEZ SINIRSIZ YETKİLERİNE HALA İHTİYAÇ DUYUYOR OLMALARI

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz