Bahçeli: Türkiye, meşru müdafaasını icra ve ifa edecek

Bahçeli: Türkiye, meşru müdafaasını icra ve ifa edecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili "Türkiye, uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda meşru müdafaasını sonuna kadar icra ve ifa edecektir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE, ULUSLARARASI HUKUK VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KARARLARI DOĞRULTUSUNDA MEŞRU MÜDAFAASINI SONUNA KADAR İCRA VE İFA EDECEKTİR. İSTİKAMET NERESİ SORUSUNA KIZILELMA CEVABINI VEREN KAHRAMANLAR OLDUKÇA BU MİLLET, BU DEVLET, BU VATAN İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.

Bahçeli, doğru politika doğru strateji, doğru taktik vurgusu yaptı.

HER DAĞIN YAMACI, HER TAŞIN ALTI KİRDEN, PASTAN ARINDIRILMAKTADIR. AFRİN’İN HUZURA KAVUŞACAĞI GÜNLER SAYILI VE YAKINDIR. SAHADAKİ MINTIKA TEMİZLİĞİ KAHRAMANCA SÜRDÜRÜLMEKTEDİR. DOĞRU POLİTİKA DOĞRU STRATEJİYLE, DOĞRU STRATEJİ DOĞRU TAKTİKLERLE DESTEKLENİP EKLEMLENİRSE MİLLİ GURUR ZAFERLE PEKİŞİR, MİLLİ RUH MUZAFFERLİKLE PERÇİNLENİR. TÜRKİYE ÇOK ŞÜKÜR DİK BİR DURUŞLA DOĞRUNUN YANINDA, HAİNLERİN KARŞISINDADIR.

Afrin'in kuşatıldığını vurgulayan Bahçeli, "Türkiye havadan karadan ateş olup Afrin’i kavramış, barış ve huzur olup masumları kollamıştır" ifadeseni kullandı.

HAKLI, AHLAKİ VE MİLLİ BİR MÜCADELEYLE TERÖR ÖRGÜTLERİNE AFRİN ZİNDANA ÇEVRİLİRKEN, İNŞALLAH MÜNBİÇ ZEHİR EDİLECEKTİR. BU SÜRECİN BAŞKA BİR ALTERNATİFİ, BAŞKACA BİR ÇIKIŞ VE ÇÖZÜM YOLU KALMAMIŞTIR. AFRİN YA HIYANETTEN AYRILACAK, YA DA CANİLER TEK TEK BULUNUP HAYATTAN AYIKLANACAKTIR.

Bahçeli, operasyona yönelik olumsuz eleştirilerde bulunanlara da sert tepki gösterdi.

İÇİMİZDEKİ YPG’LİLERİN, SAĞA SOLA KONUŞLANMIŞ PKK VE FETÖ ARTIKLARININ TÜRK MİLLETİNİN ÜLKÜLERİNİ KARALAMASI, ÜLKE VE İLKELERİNE KAST ETMESİ İMKANSIZDIR. BU ALÇALMA HALİNE TEŞEBBÜS EDENLER KIZILELMA’NIN ONURUYLA MANEN KÜLE DÖNECEKLERDİR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz