Erdoğan: "ya çekip gidecekler ya çekip gidecekler"

Erdoğan: "ya çekip gidecekler ya çekip gidecekler"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu, Zeytin Dalı harekatına ilişkin bilgi verdi. Afrin'in adım adım kontrol altına alındığını belirten Erdoğan, 268 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı, daha önce Mınbiç'e yapılması planlanan operasyon için ise "Obama bizi aldattı" diye konuştu.

"YA ÇEKİP GİDECEKLER YA ÇEKİP GİDECEKLER.... "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararlılık mesajını işte bu sözlerle yineledi...

"BÖLGEYİ TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN ARINDIRMAYI BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Erdoğan, 44. kez Beştepe'de muhtarlarla biraraya geldi. Zeytin Dalı harekatına ilişkin bilgileri paylaştı; "son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyona devam" dedi.

"TSK'YA AİT BİRLİKLERLE BÖLGENİN ASLİ SAHİPLERİ OLAN SURİYELİ KARDEŞLERİMİZDEN OLUŞAN ÖSO UNSURLARI ADIM ADIM AFRİN'İ KONTROL ALTINA ALIYOR. BİZ BU ADIMLARI ATARKEN KARARLILIKLA YÜRÜMEYE DEVAM EDERKEN HER MÜCADELEDE DE BİLİYORUZ Kİ BEDELİ VARDIR" DOPERASYONDA 268 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ. ÖSO İLE BİZİM 7-8 ŞEHİDİMİZ VAR.
FIRAT KALKANI'NDA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENEN ALANA 100 BİNDEN FAZLA KARDEŞİMİZ YERLEŞTİ. AFRİN'DE DE AYNISI OLACAK. "

Erdoğan, daha önce Münbiç'e yapılması planlanan ancak gerçekleştirilemeyen operasyona da değindi. Hedefinde bu kez eski abd başkanı Obama vardı...

"NE YAZIK Kİ ORADA OBAMA BİZİ ALDATTI""O HAREKAT MÜNBİÇ'İ TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEME HAREKATIYDI. SÖZÜNDE DURMADI. BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK ONLAR TUTMADI. MÜNBİÇ'İ GERÇEK SAHİPLERİNE BIRAKACAĞIZ DEDİLER. MÜNBİÇ YÜZDE 95 ARAPTIR, ORADA KÜRT YOKTUR. SÖZLERİNDE DURMADILAR.ORADA HESAP TERÖR DEVLETİ KURMA HESABIYDI. ADINI KÜRT DEVLETİ KOYUYORLAR. BURADA KÜRT YOK Kİ."

Bölücü örgütün, hapiste tuttuğu IŞİD'li teröristlerii zeytin dalı harekatına karşı savaşmaları için salıverdiğini belirten Erdoğan, terör örgütlerine destek veren ülkelere yüklendi.

"HİÇBİRİNİN BİRBİRİNDEN FARKI YOK. O DA TERÖRİST BU DA TERÖRİST. BUNLAR BİR MADALYONUN İKİ YÜZÜ GİBİ. HER İKİ ÖRGÜTÜN DE İPİNİ ELİNDE TUTANLAR İŞLERİ GELDİĞİNDE BİRİNİ İŞLERİNE GELDİĞİNDE DİĞERİNİ KULLANIYOR."

Erdoğan, Almanya'ya da tepkiliydi...

"DOST ALMANYA... BAKINIZ YOLCULARIMIZ DÖNÜŞ YAPIYOR, ORADA PKK TERÖR ÖRGÜTÜ ORADAKİ KARDEŞLERİMİZİ ALIYORLAR, TEKME TOKAT ELLERİNDE SOPALARLA DÖVMEYE ÇALIŞIYORLAR. ALMAN POLİSİ İZLİYOR. BÖYLE GÜVENLİK OLABİLİR Mİ? BU SENİN EN GÜVENLİ OLDUĞUN YER. BU NASIL YARGI, BU NASIL HUKUK? SEN NASIL DEVLETSİN? "

Erdoğan, terör örgütü IŞİD'ten temizlenmesine rağmen, bölge insanı suriyelilerin evlerine neden dönmediğini de açıkladı.

"ÇÜNKÜ BÖLGEDEN DEAŞ GİTTİ AMA BAŞKA BİR TERÖR ÖRGÜTÜ ÇÖREKLENDİ. BUNLAR KATİL, BUNLAR HIRSIZ, BUNLAR IRZ DÜŞMANI. BUNLAR ÜLKEMİZİN MARUZ KALDIĞI POSTMODERN HAÇLI SEFERLERİNİN YENİ İŞBİRLİKÇİLERİ. BU ÖRGÜTÜ DESTEKLEYİP TÜRKİYE'YE İŞGALCİ DİYENLERİN İNSANLIĞINDAN ŞÜPHE EDERİM."

Operasyona neden "zeytin dalı" adı verildiğini de anlatan Erdoğan, Türkiye'ye destek çağrısında bulundu.

"DÜNYADAN İNSAN HAKLARI VE ÖZGÜRLÜKLER ADINA ÇALIŞAN NE KADAR STK VE DEVLET VARSA HEPSİNİ TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUM. ZEYTİN DALI OPERASYONU... ZEYTİN BİZİM İNANCIMIZDA KUTSALDIR. ZEYTİN DALI ADINI VERİRKEN KUCAKLAYALIM, ÖZGÜRLÜK ADIMI ATALIM İSTEDİK. BİZİM VATANIMIZ TARLA DEĞİL, KİMSE BÖLEMEZ GİRECEĞİZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz