Terör hedeflerine yönelik "Zeytin Dalı" harekatı

Terör hedeflerine yönelik "Zeytin Dalı" harekatı

"Zeytin Dalı Harekatı", siyasetin de öncelikli gündemi oldu... Hükümete uyarılarını sürdüren anamuhalefet sözcüleri, harekatın iç plitika malzemesi yapılmamasını istedi... İktidar kanadından ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden sert yanıtlar gecikmedi... Gündemde, adalet ve kalkınma partili Metin Külünk'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "gazilik" ünvanı verilmesi için hazırladığı kanun teklifi de vardı.

BÜLENT TURAN - AKLIMIZ YÜREĞİMİZ GÖZÜMÜZ AFRİN'DE...
ENGİN ALTAY- SINIR GÜVENLİĞİMİZ ALINANA KADAR SÜRMESİ GEREKİYOR
ERKAN AKÇAY- KIZILELMA PAROLASI BÖLGEMİZDEKİ KANA VE KAOSA SON VERECEKTİR

İktidar ve muhalefet tek ses oldu... Türkiye'nin sınır güvenliğinin sağlanması için başlatılan "Zeytin Dalı Operasyonu"na ara arda destek açıklamaları yapıldı... Milliyetçi Hareket Partisi'nden de operasyonun genişletilmesi çağrısı geldi..

ENGİN ALTAY- MEHMETÇİĞİMİZİ BURNUNUN KANAMADAN TEHDİT UNSURLARININ TEMİZLENMESİDİR TEMENNİMİZ.
ERKAN AKÇAY- OPERASYON, AFRİN İLE SINIRLI KALMAMALIDIR. MÜNBİÇ'E KADAR GÜDÜLMELİ. GÜNEY SINIRLARIMIZDA TERÖR UNSURLARI SÖKÜLÜP ATILMALIDIR.

Anamuhalefet ise, hükümete operasyonun iç politika malzemesi yapılmaması uyarısında bulundu. Yanıt gecikmedi..

ENGİN ALTAY- MEHMETCİK ORADA KAN DOKERKEN ASKERLİGİNİ BEDELLİ YAPAN CB OGLUNUN HAREKAT MERKEZİNDE GÖRÜNTÜ VERMESİ OPERASYONA MÜDAHALE ETMESİ YAKIŞIK ALMADI ERDOĞAN'IN BUNU TEK KİŞİLİK OYUN GİBİ KAHRAMANLIĞI ÜZERİNE ÖVGÜLER DİZİLECEK SENARYOYA ÇEVİRMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ. AHLAKİ BULMUYORUZ, PARTİ KONGRELERİNDE AÇIKLANMASI VE BİR PARTİ OPERASYONU OLARAK İLAN EDİLMESİ AHLAKLA BAĞDAŞMAZ

BÜLENT TURAN - AFRİN OPERASYONU DEDİGİNİZ ELEŞTİRİLERLE BERABER DEĞERLENDİRMEYİ DOĞRU BULMUYORUM. AFRİN MESELESİ, ORTAK MESELEDİR.

Muhalefete yanıt ise, iktidar kanadı ve MHP sözcülerinden geldi.

BÜLENT TURAN - MALUM PARTİNİN SOKAĞA ÇAĞIRMASI BENCE KENDİ TABANINDA KARŞILIK BULMAYACAK. GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ KİMSE DE SOKAĞA ÇIKMADI.
ERKAN AKÇAY- BU İŞBİRLİKÇİ AYDIN GÖRÜNÜMLÜ SEFİLLER, DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE DEVLETİMİZİ, MİLLETİMİZİ ARKADAN HANÇERLEMEKTEDİR. VATANIN BEKASINA KARŞI MUHALEFET EDİLMEZ.

Adalet vekalkınma partili Metin Külünk'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "gazilik" ünvanı verilmesi için hazırladığı kanun teklifi de gündemdeydi..

BÜLENT TURAN - BİZİM YÜREĞİMİZDE GÖNLÜMÜZDE TAYYİP ERDOĞAN ZATEN GAZİDİR. ANCAK TEKNİK OLARAK BUNUN TARTIŞILMASI BAŞKA MESELEDİR. BU METİN BEY'İN ŞAHSİ KANAATİDİR.
ENGİN ALTAY- SİYASİ YALAKALİGİN SON ÖRNEĞİDİR. GAZİLİK UNVANI GERÇEĞİNİN İNSANLAR BELLİDİR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz