Erdoğan: "olay kürt koridoru meselesi değil"

Erdoğan: "olay kürt koridoru meselesi değil"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki sanayicilerle biraraya geldi, gündeminde; Afrin operasyonu vardı... Harekatın Kürtlere değil, terör örgütüne yönelik olduğunun altını çizen Erdoğan; Washinton'dan gelen "Süre uzun olmamalı" açıklamasına, sert tepki gösterdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, Afrin Harekatına ilişkin son bilgileri paylaşmadan, Operasyonu eleştirenlere yanıt verdi...

"BAZI YAZAR ÇİZERLER BU OPERASYONLARI KÜRTLERE KARŞI OPERASYON DİYE GÖSTERİP HEDEFTEN SAPTIRIYORLAR. OLAY KÜRT KORİDORU MESELESİ DEĞİL, OLAY TERÖR KORİDORUNU YOK ETME MESELESİDİR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyona ilişkin basında çıkan bazı yorumlara da tepki gösterdi

"BÖYLE BİR ANLAYIŞI BÖYLE BİR YAZIYI YAZAN BU ÜLKEDE AZ ÇOK MÜREKKEP YALAMIŞ HELE HELE ASKERİN İÇİNDE GÖREV ALMIŞ BİRİLERİ OLURSA BU BİZİ CİDDİ MANADA ÜZER. KÜRT KORİDORU, TERÖR KORİDORU NEDİR BUNU BEN ANLATACAK DEĞİLİM KENDİSİ ANLAMALI. BU MÜCADELEDE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ OLACAK, BU KARŞILIKSIZ KALMAYACAK. BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORLAR, ÖDEYECEKLER. "

Cumhurbaşkanı, kararlı ifadelerle operasyona ilişkin bilgileri paylaştı...

"AFRİN HALLOLACAKTIR, AFRİN'DEN GERİ ADIM ATMAK YOK. BİZ BUNU RUS DOSTLARIMIZLA DA KONUŞTUK, DİĞER KOALİSYON GÜÇLERİ İLE DE KONUŞTUK.
5 BİN TIR SİLAH GETİRDİ AMERİKA BU BÖLGEYE. BU TERÖR ÖRGÜTLERİNE DAĞITILDI. BUGÜN SURİYE'NİN KUZEYİNDE AMERİKA'NIN 20 KADAR ÜSSÜ VAR. BUNLARI BÜTÜN HALKIMIN BİLMESİ LAZIM. ŞU ANA KADAR DÜRÜSTLÜĞÜ GÖREMEDİK BİZ DE RUSYA İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞME ÇERÇEVESİNDE ŞU ANDA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. TÜM DÜNYAYA İLAN EDİYORUM. ÜLKEMİZİN, HİÇ KİMSENİN BİR KARIŞ TOPRAĞINDA GÖZÜ YOKTUR, OLMAMIŞTIR.
HAİN PROJENİN NİHAİ HEDEFİNİN TÜRKİYE OLDUĞUNU ANLAMAMAK İÇİN APTAL OLMAK GEREKİR. BU ÜLKEDE KİMSE SAF DEĞİL, APTAL DA DEĞİL. EVET, BİZİM BİR KIZIL ELMAMIZ VAR."

Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı 'kısıtlı olsun' açıklamasını yapan ABD'ye resti çekti...

"AFRİN OPERASYONU FIRAT KALKANI GİBİ HEDEFLERİNE ULAŞTIĞINDA SONA ERECEKTİR. ABD SÜRE BELLİ OLMALI FAZLA UZUN OLMAMALI DİYOR. BEN DE ABD'YE SORUYORUM, SİZİN AFGANİSTAN'DA SÜRENİZ BELLİ OLDU MU? NE ZAMAN BİTECEK. BİZ İKTİDARA GELDİĞİMİZDE GİRDİNİZ, HALA IRAK'TASINIZ. BUNUN SÜRESİ OLUR MU? TÜRKİYE OLARAK BİZİM BİR YERİ İŞGAL GİBİ BİR GAYEMİZ YOK. NE ZAMAN İŞ BİTERSE ÇEKİLMESİNİ BİLİRİZ. "

Cumhurbaşkanı, batıya tepkileri sürdürdü...

"DÜN DEAŞ İÇİN SEFERBERLİK İLAN EDENLERDEN BUGÜN BÖLÜCÜ ÖRGÜT KARŞISINDA SADECE HAKKANİYETLİ BİR TUTUM BEKLİYORUZ. SINIRLARIMIZ BOYUNCA BİR TERÖR KORİDORU OLUŞTURMAK İÇİN GETİRİLEN SİLAHLAR BUGÜN SADECE BİZE KARŞI KULLANILIYOR OLABİLİR. BİZ PARAYLA BU SİLAHLARI İSTEDİK VERMEDİLER, TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜCRETSİZ VERİYORLAR. NASIL OLUYOR DA BİZ STRATEJİK ORTAK OLUYORUZ. BUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. YARIN BU SİLAHLAR ONLARI GÖNDEREN ÜLKELERE DE DÖNECEKTİR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz