Bakanlar kurulu toplandı

Bakanlar kurulu toplandı

Bakanlar Kurulu, Afrin gündemi ile toplandı... Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ''Zeytin Dalı Harekatı Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur" dedi; Türkiye'nin harekat ile ilgili olarak Rusya'ya ya da başka bir ülkeye garanti vermediğini bildirdi.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplandı...

Toplantının ana gündem maddesi, Afrin'de terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve IŞİD'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı oldu... Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

ZEYTİN DALI HAREKATI TÜRKİYE İÇİN BİR TERCİH DEĞİL ZORUNLULUKTUR"ZEYTİN DALI HAREKATI KESİNLİKLE BÖLGEDE YAŞAYAN KÜRT KARDEŞLERİMİZE KARŞI BİR HAREKAT

Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili olarak Rusya'ya ya da başka bir ülkeye garanti verilmediğini; Fransa'nın BM Güvenlik Konseyi'ni özel bir toplantıya çağırmadığını da belirtti.

Bozdağ'a, "ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın operasyona yönelik kaygı duyuyoruz" açıklaması soruldu...

"TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN BİRİYLE MÜCADELE EDERKEN BAŞKA TERÖR ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE HAREKET ETMEK BÜYÜK BİR YANLIŞTIR. TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH VERİLMEMESİ KONUSUNDA DEFALARCA UYARDIK. BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI GÖRMEK İSTİYORLARSA SİLAH YARDIMINI KESMELERİ VE VERİLEN SİLAHLARI TOPLAMALARIDIR. SİLAHLARIN GERİ TOPLANACAĞI DEFALARCA TÜRKİYE'YE İFADE EDİLDİ. İŞBİRLİĞİNİN YOLU BELLİ SİLAH VERMEYİ DURDURMAK VE VERİLEN SİLAHLARI TOPLAMAKTIR."

Bozdağ, harekatla ilgili son bilgileri de paylaştı...

İLK 3 GÜNDE PLANLANAN MESAFE VE ALAN KONTROLÜ SAĞLANDI. ŞEHİT OLAN YOKTUR. YARALI ASKERİMİZ DE YOKTUR. TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ATTIĞI ROKETLER NEDENİYLE YARALANAN VE HAYATINI KAYBEDENLER VAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz