CHP lideri Kılıçdaroğlu’dan Baykal'a ziyaret

CHP lideri Kılıçdaroğlu’dan Baykal'a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı Almanya'da tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Baykal'ın durumunun iyi olduğunu, kendisine Türkiye’de kısa bir tedavi programı uygulanacağını söyledi.

Ankara'da geçirdiği rahatsızlık sonrası tedavisi için Almanya’ya götürülen eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ziyarette bulundu.

Yaklaşık 7 haftadır Münih yakınlarındaki bir hastanede tedavisi devam eden Baykal’ın doktorundan sağlık durumuna ilişkin bilgi alan Kılıçdaroğlu, hastane çıkışında gazetecilere konuştu.

"SAĞLIK DURUMUNU HEKİMİNDEN DİNLEDİK. DURUMU İYİ. AY BAŞINDA TÜRKİYE’YE GELECEK. YİNE KISA BİR SÜRE TÜRKİYE’DE TEDAVİ GÖRECEK"

CHP Lideri, Baykal’ın sağlığına kavuşmasını ümit ettiklerini söyledi.

"UMARIZ KISA BİR SÜRE İÇİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞUR. PARLAMENTODAKİ GÖREVİNİ YAPAR. ONUN GÖREV YAPMASI, DÜŞÜNMESİ, DÜŞÜNCELERİNİ TÜRKİYE’DE HALKIYLA PAYLAŞMASI SON DERECE DEĞERLİ. BUGÜN HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA DENİZ BAYKAL’A İHTİYACIMIZ VAR. TÜRKİYE’NİN İÇİNDE BULUNDUĞU KONUMU EN İYİ DEĞERLENDİRECEK OLAN SİYASET İNSANLARINDAN BİRİSİDİR. ÖNEMLİ BİR DEVLET ADAMIDIR."

Kılıçdaroğlu, Baykal ile görüşmesine doktorların izin vermediğini de ifade etti. Ziyarette CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Türkiye’nin Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve bazı partililer de yer aldı.

Deniz Baykal, İbni Sina Hastanesi’nde 51 gün tedavi gördükten sonra 5 Aralık’ta fizik tedavi ve rehabilitasyon için Almanya’ya götürülmüştü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz