NATO'dan Afrin Operasyonu için açıklama

NATO'dan Afrin Operasyonu için açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili NATO'dan da bir açıklama geldi... Üst düzey bir NATO yetkilisi, “Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır” mesajı verdi.

NATO’dan Afrin Harekatı ile ilgili ilk açıklama geldi...

Türkiye’nin istikrarsız bir bölgede bulunduğuna ve terörden belirgin şekilde acı çektiğine dikkat çekilen açıklamada, kendini savunma hakkı ön plana çıkarıldı, ‘bu yapılırken orantılı ve ölçülü şekilde hareket edilmesinin’ önemine dikkat çekildi...

Üst düzey bir NATO yetkilisi tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin operasyon konusunda üye ülkeleri bilgilendirdiği de belirtildi.

NATO yetkilisi, Genel Sekreter Jens Stoltenberg’in de Türk yetkililerle düzenli temas halinde olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan Afrin'e yönelik operasyon Arap basınında da geniş yer buldu.

Arap medyasındaki haberlerde, Zeytin Dalı Harekatı'nın bölgedeki terör unsurlarını etkisiz hale getirmek amaçlı olduğuna dikkat çekildi

Katar merkezli Al-Raya gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye yönelik, terör örgütünün adını değiştirerek Türkiye'yi kandırmaya çalıştıkları yönündeki eleştirilerine yer verdi. Haberde Erdoğan'ın "Madem Münbiç'te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz." dediği aktarıldı.

Suudi Arabistan'a ait Eş-Şarku'l-Evsat gazetesi de, Ankara'nın Şam yönetimine bilgi verdiğini aktardı. Erdoğan'ın , operasyonun Münbiç'e de uzanacağı açıklaması da haberde yer aldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz