Cumhurbaşkanı Erdoğan:Durduk, durduk bir gece ansızın vurduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Durduk, durduk bir gece ansızın vurduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da AK Parti Kadın Kolları'nın 5. Olağan Kongresi'nde konuştu. Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, "Çok kısa sürede tamamlanacak" dedi, HDP'nin sokak çağrısına sert çıktı. Ve uyardı: "Adım adım takip ediliyorsunuz"... Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile telefon görüşmesi de yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları'nın 5. Olağan Kongresi için Bursa'daydı...

Zeytin Dalı Harekatında "Hedefimiz 3,5 milyon suriyeli kardeşimizi kendi topraklarına döndürmek" dedi...

NE DEDİK? 15 GÜNDÜR NE DEDİK. BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ DEDİK. TABİ MAALESEF MÜTTEFİKİMİZ OLAN BAZI ÜLKELER “BİZ TERÖR ÖRGÜTÜNE SİLAH YARDIMI YAPMADIK” DİYORLAR AMA BİZ YAPTIKLARINI BİLİYORUZ GÖRÜYORUZ GÖRÜNTÜLÜYORUZ. KİMİ ALDATIYORSUNUZ YA. ŞİMDİ 5 BİN TIRIN DIŞINDA 2 BİN CİVARINDA UÇAKLA GELEN SİLAH VE MÜHİMMAT VAR. BİZ BÜTÜN BUNLARIN TAKİPÇİSİ OLARAK DURDUK, DURDUK, DURDUK… BİR GECE ANSIZIN VURDUK. DÜN AKŞAM MALUM HAVA HAREKATIYLA GEREKEN ADIMLAR ATILDI ARDINDAN KARA HAREKATI BAŞLADI VE DEVAM EDİYOR.ŞİMDİ BÜTÜN MESELE AFRİN’İ GERÇEK SAHİPLERİNE TESLİM ETMEK. BU PKK’YI PYD’Yİ YPG’Yİ HİÇBİR TANESİ KALMAYINCAYA KADAR BUNLARIN İŞİNİ BİTİRECEĞİZ.

Cumhurbaşkanı, HDP'nin sokak çağrısına da sert sözlerle karşılık verdi.

SAKIN HA BU ÇAĞRIYA KANIP DA SOKAKLARA ÇIKMAYA KALKIŞANLAR OLURSA BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDERLER. BU BİR MİLLİ MÜCADELEDİR KAŞIMIZA KİM ÇIKARSA ÇIKSIN EZER GEÇERİZ BU BÖYLE BİLİNSİN.

Erdoğan'ın hedefinde; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı...

ANA MUHALEFETİN BAŞINDAKİ ZAT, “YOK KAN DÖKÜLMESİN” FİLAN YA SEN NE DİYORSUN. BÖYLE BİR MÜCADELE BAŞLADIĞI ZAMAN BURADA ŞAHADET DE OLUR, GAZİLİK DE OLUR, KAN DA OLUR.

Cumhurbaşkanı, KKTC gazetesinin attığı manşete de tepki gösterdi...

KUZEY KIBRIS’TA BİR PESPAYE GAZETE AHLAKSIZCA BUGÜN BİR BAŞLIK ATMIŞ. TÜRK ORDUSUNUN KIBRIS’TAN SONRA SURİYE’DE DE BİR İŞGAL YAPTIĞINI SÖYLÜYOR. BU NE AHLAKSIZLIKTIR BU NE EDEPSİZLİKTİR. KUZEY KIBRISLI KARDEŞLERİMİN GEREKEN CEVABI ORADA VERMESİ LAZIM.

Erdoğan, Kongre'nin yapılacağı salona girmeden önce dışarıda toplanan kalabalığa da seslendi... harekatın çok kısa sürede tamamlanacağını duyurdu.

"ONLAR KAÇACAK MEHMETÇİK KOVALAYACAK" ŞU ANDA HAVADA, KARADA, CEPHEDE MEHMETÇİĞİMİZİ DUALARINIZLA YALNIZ BIRAKMAYIN. ÖSO’YU DUALARINIZLA YALNIZ BIRAKMAYIN. TÜM GECE BAŞBAKANIMIZ, GENELKURMAY BAŞKANIMIZLA TEMAS HALİNDEYİZ. İNŞALLAH ÇOK KISA SÜREDE BU OPERASYONU TAMAMLAYACAĞIZ.

İçerdeki konuşmasında HDP'ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan, dışarda da bir uyarıda bulundu...

ŞU ANDA ADIM ADIM TAKİP EDİLİYORSUNUZ. EY HDP, EY KCK, EY PKK NEREDE MEYDANA ÇIKARSANIZ BİLİNİZ Kİ GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ SİZİN BOYNUNUZDADIR" İSTEDİĞİNİZ GİBİ AT OYNATAMAYACAKSINIZ BU ÜLKEDE.
SİZ BİZİ İÇERDEN VURACAKSINIZ ÖYLE Mİ? NASIL DAĞDAKİLERİ İNİNDEN ÇIKARDIYSAK SİZE DE O MEYDANLARI BIRAKMAYIZ.

Erdoğan, Fetö ile mücadeleye de değindi.

ABD BENİ BURDA SAKLAR SANIYOR.. O DA SENİ Bİ MÜDDET TUTUP KİRLİ BEZ GİBİ SOKAĞA ATACAK. HEPSİNİN YAPTIKLARININ BEDELİ VAR. ÖDEYECEKLER. KİMSE ACIMASIN. ACINACAK DURUMA DÜŞERİZ.

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile telefon da görüştü. Görüşmede, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce başlatılan Zeytin Dalı Harekatı konuşuldu. Bahçeli'nin operasyonun son derece önemli olduğuna dikkati çektiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Bahçeli'ye duyarlılığından dolayı teşekkür ettiği öğrenildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz