CHP'den Afrin harekatı açıklaması

CHP'den Afrin harekatı açıklaması

CHP'den de Afrin açıklaması geldi... Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Bu harekata desteğimiz tamdır. Allah milletimize, askerimize yardımcı olsun" dedi. Tezcan, CHP'nin operasyon öncesi tavrını eleştiren MHP lideri Bahçeli'ye de yanıt verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Genel Merkezde basın toplantısı düzenledi.

Zeytin Dalı harekatını desteklediklerini açıkladı...

"HAREKATIN HEDEFİNE ULAŞIP MEHMETÇİK'İN BURNU KANAMADAN ÜLKEMİZE DÖNEMESİNİ ARZU EDİYORUZ" "ŞANLI ORDUMUZ ÖNEMLİ BİR HAREKATA GİRİŞMİŞTİR.
"ZEYTİN DALI HAREKATI ATILMASI GEREKEN BİR ADIMDI. DOĞRU BİR HAREKATTIR. AMA DİPLOMASİYİ MASADAN KALDIRMAK DEMEK SİYASİ ÇÖZÜMÜ UNUTMAK VE YOK ETMEK DEMEKTİR. BU UZUN SÜRELİ BİR ÇÖZÜMSÜZLÜĞE TESLİM OLMAK DEMEKTİR. HER İKİSİNİ BİRLİKTE YÜRÜTMEMİZE HİÇBİR ENGEL YOKTUR. BU HAREKATA DESTEĞİMİZ TAMDIR. ALLAH MİLLETİMİZE, ASKERİMİZE YARDIMCI OLSUN.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tezcan, partisini eleştiren Devlet Bahçeli'ye "konuyu iç siyaset malzemesi haline getirmesin" diyerek yanıt verdi.

NE SÖYLEYİM. İÇ SİYASET MALZ. YAPILACAK İŞ DEĞİL. BİR POLEMİK DÜŞÜNCEMİZ OLMADI. MİLLİ MESELEYİ İÇ SİYASET .. GETİRMESİN. TERÖRLE İLGİLİŞ NET DURUŞ, DESTEK HERALDE BAHÇELİYİ RAHATSIZ ETTİ. KÖRLE YATAN ŞAŞI KALKAR. DEMEK Kİ BAHÇELİ, ERDO İLE YAKIN SİYASİ... İÇ SİYASETİN MİLLİ ... SANMIŞ. MİLLİYETÇİLİĞİ TEKELİNDE TUTMAYA ÇALIŞIYOR... YENİDEN TARİH OKUMASINI, YA DA NOTLARINI YAZANI DEĞİŞTİRMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ.... DİPLOMASİ DEVAM EDECEK HAREKAT DA SÜRECEK. DOĞRU BİR HAREKAT. DİPLOMASİYİ MASADAN KALDIRMAK...
TAVSİYEM; İÇ SİYASET MALZ. HALİNE GETİRMESİN.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz