Başbakan Yıldırım, Afrin operasyonunu anlattı

Başbakan Yıldırım, Afrin operasyonunu anlattı

Başbakan Binali Yıldırım da, Afrin harekatı ile Türkiye'ye yönelik terör saldırılarını tamamen sonlandıracaklarını söyledi. "Amacımız, ülkemizin güney illerindeki can ve mal güvenliğini teminat altına almaktır" diyen Başbakan Yıldırım, Almanya'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da telefonla arayarak; Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi verdi.

ŞU AN İTİBARIYLA KAHRAMAN SİLAHLI KUVVETLERİMİZ, AFRİN'DE PYD/PKK VE DEAŞ UNSURLARINI YOK ETMEK İÇİN HAVADAN HAREKATA BAŞLAMIŞTIR HAREKATINA DI ZEYTİNDALI HAREKATIDIR

Başbakan Binali Yıldırım, Afrin harekatını işte bu sözlerle duyurdu...

BİZİM KİMSEYE DÜŞMANLIĞIMIZ YOK. BİZİM HİÇ KİMSEYLE ALIP VEREMEDİĞİMİZ HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOK. BİZ BU TOPRAKLARDA BARIŞ HAKİM OLSUN DİYORUZ, KARDEŞLİK HAKİM OLSUN DİYORUZ.

Partisinin Kütahya il kongresinde konuşan Yıldırım, sert mesajlar verdi..

TÜRKİYE'YE KARŞI HUSUMET BESLEYENLER, BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ BOZMAYA Ç.ALIŞANLAR DA EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILIR. BUNU BÜTÜN DÜNYA BİLMELİDİR.

Başbakan partisinin Zonguldak'ta il kongresinde de harekatın amacını hatırlattı.. "En önemlisi de ülkemizin güney illerindeki can ve mal güvenliğini teminat altına almaktır" dedi..

BUGÜNLERDE GÜNEY SINIRIMIZDA YENİ YENİ OYUNLAR SAHNELENİYOR. GÜYA MÜTTEFİKİMİZ OLAN ÜLKELER BİZE SÖZ ÜSTÜNE SÖZ VERİYOR. DİĞER YANDAN DA BÖLGEYE PKK,PYD,YPG,DEAŞ TERÖR ÖRGÜTLERİNİ YERLEŞTİRİYORLAR. TÜRKİYE TERÖR ÖRGÜTLERİNE PABUÇ BIRAKIR MI? OHALDE GEREĞİNİ YAPIYORUZ, YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ.BUNU NİYE YAPIYORUZ ORADAKİ TERÖRİSTLERİN YARIN BAŞIMIZI DAHA BÜYÜK BELAYA SOKMAMASI İÇİN YAPIYORUZ. BU TERÖR ÖRGÜTLERİ DİYOR Kİ KÜRTLERE YÖNELİK TÜRKİYE OPERASYON YAPIYOR. KÜLLİYEN YALAN. AFRİN PKK/PYD/YPG/DEAŞ ÖRGÜTLERİNİN BASKISINDAN, ZULMÜNDEN BU TOPRAKALRI TERK EDEN 350 BİN KÜRT KARDEŞİMİZ TÜRKİYE'YE SIĞINDI. TÜRKİYE'YE GELEREK CANINI KURTARDI. İŞTE BU OPERASYONUN AMACI BU ALÇAKLARIN BÖLGEDE YAPTIĞI ZULMÜ ORTADAN KALDIRMAK, ÜLKEMİZE YÖNELİK TERÖR SALDIRIALRINI DA TAMAMEN SONLANDIRMAKTIR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz