"Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır"

"Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır"

"Afrin operasyonu fiilen başladı, sırada Münbiç var"... Açıklama partisinin Kütahya İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi... "Irak sınırına kadar ülkemizi kuşatmaya çalışan bu terör pisliğini temizleyeceğiz" diyen Erdoğan, "Suriye'nin toprak bütünlüğüyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur" hatırlatmasında bulundu... Erdoğan'ın hedefinde Amerika Birleşik Devletleri de vardı.

ERDOĞAN: "AFRİN OPERASYONU SAHADA FİİLEN BAŞLAMIŞTIR. BUNU MÜNBİÇ TAKİP EDECEK. MADEM MÜNBİÇ'TE BİZE VERİLEN SÖZLER ŞU ANA KADAR YERİNE GETİRİLMEDİ, BUNUN GEREĞİNİ YAPMAMIZA KİMSENİN SÖYLEYECEK SÖZÜ OLAMAZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonu'nun başladığını böyle duyurdu; Türkiye'ye yönelik eleştirilere karşı "Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılıyız, işgalci değiliz" mesajı verdi.

ERDOĞAN: "BİZİM, SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜYLE, BAĞIMSIZ VE MÜREFFEH GELECEĞİYLE, SURİYE HALKININ DEMOKRATİK TALEPLERİYLE İLGİLİ EN KÜÇÜK MENFİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOKTUR. TAM TERSİNE KENDİ MİLLİ GÜVENLİĞİMİZLE BERABER ÜLKEMİZDEKİ 3,5 MİLYON SIĞINMACI BAŞTA OLMAK ÜZERE EVLERİNDEN VE VATANLARINDAN OLMUŞ, SURİYE NÜFUSUNUN YARISINDAN FAZLASINI TEŞKİL EDEN 13 MİLYONA YAKIN KARDEŞİMİZİN GÜVENLİĞİ, HUZURU, GELECEĞİ İÇİN DE BU ADIMLARI ATIYORUZ. SURİYE GÜVENDE OLMADAN BİZİM DE GÜVENDE OLMAYACAĞIMIZI BİLİYORUZ. SURİYE'DE KİMLER İŞGALCİDİR, BUNU SİZE AÇIKLAYAYIM MI? SURİYE HALKINI ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN KATLEDEN HERKES İŞGALCİDİR. "

Erdoğan, operasyon hazırlıkları sürerken, Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen çelişkili açıklamalara da tepkiliydi.

ERDOĞAN: "BİRİ DİYOR Kİ ‘ORDU KURACAĞIZ', ÖTEKİ ‘BİZİM ASLA BÖYLE BİR AMACIMIZ YOK', BİR BAŞKASI DA ‘SINIR MUHAFIZLARI OLUŞTURACAĞIZ' DİYE BİR LAF EDİYOR. DAHA BUNUN MÜREKKEBİ KURUMADAN İÇ GÜVENLİK OLUŞUMU DİYE BİR ŞEY ÇIKIYOR ORTAYA. BUNLARIN BİRBİRLERİNDEN HABERİ YOK YA DA BİRİNİN SÖYLEDİĞİ YALANI ÖTEKİ DUYMADIĞI İÇİN HER BİRİ BAŞKA TELDEN ÇALIYOR. HER NE OLURSA OLSUN ARTIK ONLARIN NE DEDİKLERİ BİZİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR. ÇÜNKÜ BİZ SAHADA NE OLUP BİTİYOR SADECE ONA BAKIYORUZ. "

Partisinin Kütahya 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, batılı ülkerin Suriye'de terör örgütleriyle iş birliği yaptığı yönündeki eleştirilerini de sürdürdü.

ERDOĞAN: "YOK SURİYE DEMOKRATİK GÜÇLERİYMİŞ, YOK SINIR ORDUSUYMUŞ, YOK SINIR MUHAFIZLARIYMIŞ, YOK İÇ GÜVENLİK OLUŞUMUYMUŞ, SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ YA. BU ÖRGÜTÜN ADI PKK’DIR, BU ÖRGÜTÜN ADI PYD’DİR, BU ÖRGÜTÜN ADI YPG’DİR. AMERİKA’NIN DA AVRUPA BİRLİĞİ’NİN DE TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİNDE OLAN PKK VAR YA, SURİYE’DE İŞ TUTTUKLARI ÖRGÜT İŞTE ONUN TA KENDİSİDİR. AMA MERAK ETMEYİN, TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÜVENMENİN NE KADAR YANLIŞ OLDUĞUNU ÖĞRENECEKLER. BU BÖLGEDE TÜRKİYE'DEN BAŞKA ÇALIŞILABİLECEK MÜTTEFİK "BULAMAYACAKLARINI ÖĞRENECEKLER."

Cumhurbaşkanı, salonda taşeron işçilerle ilgili slogan atan bir gruba ise tepki gösterdi.

ERDOĞAN: " İŞÇİLERE KADROLARI VERİLMİŞTİR AMA BUNU HALA ANLAMANYALAR LÜTFEN GİTSİNLER BUNU BİLENLERDEN ÖĞRENSİNLER.NE YAPILDIĞINI, NE EDİLDİĞİNİ BİLMEDEN SLOGANİK BİR GENÇLİK BİZ İSTEMİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz