"Gastrointestinal Endoskopide yenilikler sempozyumu"

"Gastrointestinal Endoskopide yenilikler sempozyumu"

Başkent Üniversitesi bilimsel toplantılardaki öncülüğünü de sürdürüyor... Alanında uzman isimler bu kez, "Gastrointestinal Endoskopide Yenilikler Sempozyumu"nda biraraya geldi... Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal himayesindeki sempozyum, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde gerçekleşti.. Toplantıya, Güney Kore'den de dünyaca ünlü endoskopi uzmanları katıldı. Prof. Dr. Haberal, "Başkent Üniversitesi bu ülke ve bu millet için var" dedi; imza atılan başarılara dikkati çekti..

HABERAL: "ŞUNU HERKES ÇOK İYİ BİLSİN Kİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BU ÜLKE VE BU MİLLET İÇİN VAR..."

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde,

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal öncülüğünde, "Gastrointestinal Endoskopide Yenilikler Sempozyumu" düzenlendi.

Başkent üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı'nda uzun seneler çalışma yürüten ve 2012 yılında hayatını kaybeden Gastroenterolog Prof. Dr. Uğur Yılmaz anısına düzenlenen sempozyuma, alanında uzman isimler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı'ndan
Prof. Dr. Haldun Selçuk yaptı. Prof. Dr. Uğur Yılmaz'ın yaşamını anlattı.

Ardından Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu çıktı kürsüye...

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da, gastroenteroloji alanındaki son gelişmelere vurgu yaptı..

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da, uzun yıllar birlikte çalıştığı Prof. Dr. Uğur Yılmaz'ın bilime yaptığı katkılara dikkati çekti.. Başkent Üniversitesi'nin imza attığı başarıları hatırlattı.

Sempozyumda, Gastroenteroloji alanının başarılı isimlerinden Doç. Dr. Burhan Şahin de, "Dünyada ve Türkiye'de ERCP'nin tarihi ve gelişimi" konusunda sunum yaptı...

Cerrahi ve endoskopik tedavi yöntemleriyle ilgili fikir alışverişlerinin yapıldığı sempozyuma,

Güney Kore'den dünyaca ünlü endoskopi uzmanları da katıldı. Prof. Dr. Hoon Jai Chun ve Yardımcı Doçent Doktor Seung Han Kim gelişen son teknolojileri anlattı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz