Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin ve Münbiç mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin ve Münbiç mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ İl Kongresi'nde konuştu; Afrin'e operasyon sinyali verdi. "Ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler" diyen Erdoğan, Münbiç için ise "Verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN: "BİZ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ÜLKEMİZDE EYLEM YAPAMAZ HALE GETİRİNCE BU DEFA GÜNEY SINIRLARIMIZ BOYUNCA BİR TERÖR KORİDORU OLUŞTURMA ÇABASIYLA KARŞI KARŞIYA KALDIK. FIRAT KALKANI HAREKATIYLA BU KORİDORU TAM ORTASINDAN TABİRİ CAİZSE BIÇAKLA KESER GİBİ BÖLDÜK, ATTIK VE BİR GECE ANSIZIN VURDUK. ŞİMDİ İDLİB OPERASYONUYLA BU KORİDORUN BATI KANADINI ÇÖKERTİYORUZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin ve Münbiç'le ilgili net mesajlar verdi.

ERDOĞAN: "AFRİN'DEKİ TERÖRİSTLER TESLİM OLMAZLARSA ORAYI DA BAŞLARINA YIKACAĞIZ, BU BÖYLE BİLİNE. MÜNBİÇ'TE BİZE VERİLEN SÖZLER TUTULMAZSA KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ. IRAK'A KADAR SINIRLARIMIZ BOYUNCA TEK BİR TERÖRİST KALMAYANA KADAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ."

Suriye'ye yönelik yeni bir operasyonun sinyalini veren Erdoğan'ın hedefinde Amerika Birleşik Devletleri de vardı.

ERDOĞAN: " YILANLA YATAĞA GİREN NETİCELERİNE KATLANIR. AMERİKA KENDİNİ KALDIRIP VE KANDIRIP YILAN ÇUKURUNA ATMAKTA BU KADAR ISRARCIYSA KENDİSİ BİLİR. BİZ, KENDİ BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKARIZ. BİR ARAYA TOPLAYIP ORDU KURDUKLARINI SANDIKLARI ÇAPULCULARI ALLAH’IN İZNİYLE, BİR HAFTAYI BULMAZ, NASIL DARMADAĞIN EDECEĞİMİZİ GÖRECEKLER. DÜN CERABLUS’TAN EL BAB’A KADAR OLAN HATTA 3 BİN DEAŞ’LIYI İMHA ETMİŞTİK. YARIN GEREKİYORSA 3 BİN TERÖRİSTİ DAHA BURALARDA İMHA EDERİZ. ÖYLE VEYA BÖYLE, BİZ BU FİTNE ÇUKURUNU KAPATMAKTA KARARLIYIZ."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki terör örgütlerine silah yardımı yapıldığını hatırlattı; Amerika Birleşik Devletleri'ne "Böyle müttefiklik olmaz" diye seslendi.

ERDOĞAN: "BUGÜNE KADAR BİZE SÖYLEDİĞİ HER ŞEY YALAN VE MANİPÜLASYON OLANLARLA SURİYE'DE ÇÖZEBİLECEĞİMİZ SORUN KALMAMIŞTIR. TERÖRİSTİN ÜZERİNE ÜNİFORMA GİYDİRİNCE, BARINDIĞI BİNANIN TEPESİNE DE KENDİ ÜLKENİZİN BAYRAĞINI DİKİNCE HAKİKATLER ORTADAN KALKMIYOR. BÖLGEYE GETİRİLEN BİNLERCE TIR VE UÇAK DOLUSU SİLAHIN BİR KISMI DAHA ŞİMDİDEN KARABORSADA SATILMAYA, BİR KISMI DA BİZE KARŞI KULLANILMAYA BAŞLANDI."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz