CHP'den ohal kaldırılsın çağrısı

CHP'den ohal kaldırılsın çağrısı

Cumhuriyet halk Partisi, olağanüstü halin kaldırılması için, 81 kentte eş zamanlı ortak açıklama yaptı... Ankara'daki açıklamayı yapan il başkanı, "Karşı darbe halini alan OHAL'i iktidar, muhalifleri cezalandırma aracı olarak kullanıyor" dedi.

"15 TEMMUZ 2016'DA GERÇEKLEŞEN HAİN DARBE GİRİŞMİNİN ARDINDAN 20 TEMMUZ'DA İLAN EDİLEN OHAL MİLLİ İRADEYE, DEMOKRASİYE, İNSAN HAKLARINA VE ÖZGÜRLÜKLERİNE YÖNELİK BİR KARŞI DARBE HALİNİ ALMIŞTIR."

anamuhalefet partisi, Olağanüstü Hal'e tepki olarak 15 Ocak’ta “OHALde Yeter Forumu” düzenleyecek.
Forum öncesinde ise 81 kentte eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamaları ile OHAL'in kaldırılması çağrısı yapıldı.

CHP'li vekiller ve bazı sendikaların da destek verdiği Ankara İl Başkanlığı önündeki tepki açıklamasını İl Başkanı Adnan Keskin yaptı.

"DARBE VE DARBEİCLERLE MÜCADELE BAHANESİYLE BAŞLAYAN OHAL GELİNEN SÜREÇTE İKTİDAR PARTİSİNİN KARŞISINDA DURAN TÜM MUHALİF KESİMLERE DÖNÜK BİR SİNDİRME OPERASYONUNA DÖNÜŞMÜŞTÜR. "

Keskin mevcut süreci 12 Eylül askeri dönemi ile kıyasladı.

"12 EYLÜL ASKERİ DARBESİNDE BİLE GÖRÜLMEYEN HUKUK DIŞILIKLAR, İNSAN HAKKI İHLALLERİ VE ÖZGÜRLÜKLERİN KISITLANMASI, BUGÜN TÜRKİYE'NİN NORMALİ HALİNE GETİİRLMEK İSTENMEKTEDİR.
YÜZ BİNLERE ULAŞAN İHRAÇ VE TUTUKLAMLAR DALGASI DARBECİLERLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ OLMAYAN YAURTTAŞLARI DA İÇİNE KATMIŞ YARGISIZ İNFAZLALR DİKTA REJİMİN MUHALİFLERİ CEZALANDIRMA ARACI OLARAK KULLANMIŞ VE KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR. "

Keskin sözlerini hükümete seslenerek tamamladı.

"OHAL'E ARTIK YETER, OHAL KADLIRILASSIN, DEMORKASİ İSTİYORUZ, YAŞASIN CUMHURİYET YAŞAIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz