11.Çukurova kitap fuarı

11.Çukurova kitap fuarı

11. Çukurova Kitap Fuarı devam ediyor... Sosyal etkinlik kapsamında fuara ilk kez gelen öğrenciler büyük heyecan yaşarken kitap seçimi yaş ve ihtiyaç durumuna göre farklılık gösteriyor.

6 Ocak'ta kapılarını açan yılın ilk fuarı 11. Çukurova Kitap Fuarı, hafta içi öğrencilerle dolup taşıyor.

ÖĞRENCİLER: " ÇOK MUTLUYUZ YENİ GELİYORUZ. BU FUARA İLK DEFA GELDİĞİMİZ İÇİN HEM BİRAZ HEYECANLIYIZ HEMDE BİLGİ EDİNMEYE GELDİM."

İlk kez fuar atmosferini soluyan öğrenciler nereye nasıl bakacaklarını şaşırıyor.

ÖĞRETMEN: "HEYECANLILARDI ZATEN ÇOK SEVEREK İZLİYORLAR BAKIYORLAR MERAK EDİYORLAR YAZARLARLA TANIŞIYORLAR. ÇOK HEVESLİLER KİTAPLARA HER YIL DÖRDÜNCÜ SINIFLAR GELİYOR BU YILDA BİZ DÖRDÜNCÜ SINIFIZ GEÇEN YILDAN BERİ KİTAP FUARINA GİDECEĞİZ KİTAP ALACAĞIZ DİYE ÇOCUKLARA BİLGİLER VERMİŞTİK. "

Öğrencilerin kitap seçimleri farklılık gösteriyor. Daha küçük yaştaki öğrenciler, ilgi duydukları kitaplara ve harçlıklarına göre değerlendirme yapıyor.

"GENELLİKE BEN SHERLOCK HOLMES ALDIM ONLAR ÇOK GÜZEL. FİYATLAR ÇOK İYİ 5 LİRAYA 10 LİRAYA BULABİLİRSİNİZ. FUARDA FİYATLAR GÜZEL 5 TL VAR 10 TL VAR TESTLERE BAKIYORUM EN ÇOK.
--FİYATLARINI GÖRDÜM BAZILARIDA 15 TL. ŞUAN 2 TANE EVET SEÇİMİ ZOR ÇÜNKÜ HEPSİ BİRBİRİNDEN ÖZEL. KİTAP FUARINI ÇOK SEVDİM "

Öğrenciler, yazalarla tanışmanın heyecanını da yaşıyor..

EROL BÜYÜKMERİÇ( YAZAR): "İLK OKULDAYKEN KLASİKLERİ YARILAMIŞTIM ORTA OKULDAYKEN KLASİKLERİ BİTİRMİŞTİM OKUMAK ÇOK ÖNEMLİ OKUMA KÜLTÜRÜ ÇOK ÖNEMLİ EĞER TOPLUMUN NİTELİKLİ OLMASINI İSTİYORSAK ONLARIN KİTAPLA HAŞIRNEŞİR OLMALARI GEREKİYOR OLAY BUDUR. YOKSA SIRADAN İNSANLAR OLARAK KONSERVE KUTUSU GİBİ YAŞARLAR. BU YAŞAM BİÇİMİ DEĞİLDİR. KİTAP EN İYİ ARKADAŞTIR. KİTAP İNSANA YOL GÖSTERENDİR. KİTAP İNSANI İNSAN YAPANDIR. ONA KİŞİLİK VERENDİR. "

Yaşları büyük olan öğrencilere gelince; Onlar sadece test kitapları arayışı içinde.

ÖĞRENCİLER: "BİZ ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEĞİMİZ İÇİN KİTAPLARA BAKIYORUZ. TEST KONU ANLATIMLARI. GEÇEN YIL GELDİĞİMİZDE OKUMA KİTABI ALMIŞTIK ASLINDA BU YIL HEP ÜNİVERSİTEYE YÖNELİK YANİ. FİYATLAR ÇOK UYGUN GERÇEKTEN NORMAL KİTAPLARA GÖRE. BİZ HEP FUARLARI BEKLİYORUZ BÖYLE DURUMLARDA ÇOK UYGUN MEMNUNUZ. BİR ÇOK KİTAP VAR İSTEMEDİĞİMİZ KİTAPLARA BİLE ULAŞABİLİYORUZ BURADA. DAHA ÇOK BEN SORU ÇÖZÜYORUM. YANİ HAYATIMI ARTIK SORU ÇZÖMEYE ODAKLADIM O ŞEKİLDE İLERLİYORUM. KİTAP OKUMAYA VAKİT AYIRAMIYORUM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz