Genelkurul'da "İznik sahili düzenleme projesi" tartışması

Genelkurul'da "İznik sahili düzenleme projesi" tartışması

İznik'te çalışmaları devam eden "sahil düzenleme projesi", Meclis gündemine taşındı... Anamuhalefet, gölü çevreleyen ağaçların kesilmesine tepki gösterdi. İktidardan "Kurumuş ağaçlar kesildi" yanıtı geldi.. Kısa süre önce görevinden istifa ettirilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın imzasını taşıyan proje, Genel Kurul'da uzun süre tartışıldı.

NURHAYAT ALTACA - BÜTÜN TÜRKİYE DUYDU BU AĞAÇLARIN ÇIĞLIĞINI. İZNİK GÖLÜ'NÜN ETRAFINDA BİR BETONLAŞMA UĞRUNA BÜTÜN AĞAÇLAR KATLEDİLİYOR

HAKAN ÇAVUŞOĞLU - NURHAYAT HANIM, SON BİR AYDA BURSA'DA 35 BİN AĞAÇ DİKTİK, HABERİNİZ VAR MI?

İznik Sahili Düzenleme Projesi, Meclis'te iktidar ile anamuhalafeti bir kez daha karşı karşıya getirdi..

HAKAN ÇAVUŞOĞLU- BİRİLERİ DE SİZE ÇIKAR SORAR Kİ ATATÜRK'ÜN MİRASI OLARAK EKİLEN YALOVA'DAKİ 159 TANE AĞAÇ İÇİN NEDEN BURADA KONUŞMADINIZ?

Gölü çevreleyen ağaçların kesilmesine CHP tepki gösterdi... Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, bölgedeki son durumu anlattı..

NURHAYAT ALTACA - İZNİK GÖLÜ'NÜN SAZLIKLARI DOLDURULUP TESİS YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR. BEN DAHA İKİ HAFTA ÖNCE İZNİK'TEYDİM, ORASI ŞU AN BÖYLE DEĞİL DEĞERLİ ARKADAŞLAR. ORASI ŞU ANDA BÖYLE O TARİHÎ BÖLGENİN ETRAFI YİNE BETONLAŞTIRILIYOR AĞAÇLAR KESİLMİŞ...

Anamuhalefetin eleştirilerine yanıt, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'ndan geldi; tartışma bitmedi..

HAKAN ÇAVUŞOĞLU- BURADA YEŞİL AĞAÇ KESİLMEMİŞTİR, BU AĞAÇLAR HAYATİYETİNİ YİTİRMİŞTİR, KURU AĞAÇLARDIR, BUNLARA İLİŞKİN YAPILAN İNCELEME RAPORLARI DA ELİMİZDE MEVCUTTUR.

NURHAYAT ALTACA - ORADAKİ AĞAÇLAR KURU FALAN DEĞİL, MESELE ÜÇ AĞAÇ MESELE ÜÇ AĞAÇ MESELESİ DEĞİL, MESELE ŞU GÖRÜNTÜ. YANİ MESELE İZNİK GÖLÜ'NÜN ETRAFINI BETONLA ÇEVİRİP BU GÖLÜ ÖLÜME MAHKUM ETMEK. BU FOTOĞRAFI KENDİM ÇEKTİM YA NE YEŞİL KALMIŞ, NE BİR ŞEY KALMIŞ.

Ağaçların kesilip dalgakıranların yapıldığını o bölge, birinci derece sit alanı... Projede, bir süre önce görevinden istifa ettirilen Recep Altepe'nin imzası var..
Anamuhalefet, çalışmaların durdurulması istiyor ancak iktidardan yeni karar yok...

HAKAN ÇAVUŞOĞLU - NE KADAR İYİ ŞEY YAPSAK DA TEŞEKKÜR ETMEYECEKLERİNİ BİLİYORUZ.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz