Cumhurbaşkanı Erdoğan, 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu... MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrıldığı dönemi anlatan Erdoğan, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'i iade etmeyen Amerika Birleşik Devletleri'ne sert mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı, Suriye sınırında terör koridoru oluşturma çabalarına da tepkiliydi.

ERDOĞAN - EĞER MİT MÜSTEŞARI İFADEYİ VERSEYDİ VE TUTUKLANSAYDI, ARKASINDAN HEDEFİN KİM OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLİYORUM AMA KENDİSİNE SÖYLEDİM, 'KESİNLİKLE GİTMEYECEKSİN' DEDİM. 'YARDIMCILARINI DA GÖNDERMEYECEKSİN' DEDİM. 'EĞER POLİS GELİR DE SENİ ALMAK İSTERSE SENİN GÜVENLİKÇİLERİNE TALİMAT VER, POLİSİ DE İÇERİ SOKMAYACAKLAR' DEDİM.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrıldığı dönemi böyle anlattı...
"43. Muhtarlar Toplantısı"nda konuşan Erdoğan'ın hedefinde FETÖ vardı...

ERDOĞAN - ÜLKEDE KİM, KİMLE, NEYİN MÜCADELESİNİ VERİYOR. KİMLE VERDİK BU MÜCADELEYİ İŞTE O GÜNÜN FETÖ YARGISIYLA VERDİK BU MÜCADELEYİ. ÇÜNKÜ FETÖ YARGISI, BU MİLLETİN EVLATLARINI BİRBİRİYLE VURUŞTURUYORDU. BAZEN ANNELER GELİYOR, 'BENİM EVLADIM SUÇSUZ, GÜNAHSIZ' DİYOR. KUSURA BAKMA. SUÇSUZ, GÜNAHSIZSA ZATEN BIRAKIYORUZ. DEMEK Kİ SENİN EVLADIN DA BİR YERLERE KARIŞMIŞ AMA SEN FARKINDA OLMAMIŞSIN. ÇÜNKÜ BUNLARIN UYUTMA KABİLİYETİ, MORFİNLEME KABİLİYETİ ÇOK İLERİ. BENİM KURMAY SUBAYIM DA, O DA AYRI BİR CAMBAZ, ŞU ANDA PSİKİYATRİK VAKA OLDUĞUNA DAİR RAPORLAR UYDURMUŞ. CEZAEVİNDEN ÇIKABİLMEK İÇİN BU YOLLARA DA BAŞVURUYORLAR.

Ardından da FETÖ elebaşı Gülen'i iade etmeyen Amerika Birleşik Devletleri'ne seslendi...

ERDOĞAN - HER NUMARA VAR BUNLARDA, ZATEN BUNLARIN AĞASI DA ÖRGÜTÜN BAŞI DA NEREDE PENSİLVANYA'DA. ONUN ARKASINDA KİM VAR ONUN ARKASINDAKİ BÖLMEDE DE AMERİKA VAR. KUSURA BAKMA, SEN BUNU VERMİYORSAN BUNDAN SONRA SEN BİZDEN HERHANGİ BİR TERÖRİSTİ İSTEDİĞİN ZAMAN, BU FAKİR BU GÖREVDE OLDUĞU SÜRECE, O TERÖRİSTİ ALAMAZSIN.

Cumhurbaşkanı, Suriye sınırında terör koridoru oluşturma çabalarına da tepki gösterdi.

ERDOĞAN - BİRİLERİNİN ISRARLA BURNUMUZUN DİBİNDE BİR TERÖR KORİDORU İNŞA ETMEYE ÇALIŞMASI KARŞISINDA SABRIMIZ GİDEREK AZALIYOR. BUNCA ZAMAN BEKLEMİŞ OLMAMIZIN SEBEBİ, BU MESELEYİ SUHULETLE, DİPLOMASİYLE, KARŞILIKLI ANLAYIŞLA ÇÖZME KONUSUNDAKİ ÜMİDİMİZİ KORUYOR OLMAMIZDI. ANCAK GELDİĞİMİZ NOKTADA, BU YOLLARIN GİDEREK DAHA ÇOK KAPANDIĞINI, GERİYE TEK BİR ÇARENİN KALDIĞINI GÖRÜYORUZ. İŞTE ORALAR HEP MİSAKIMİLLİ'NİN İÇİNDE OLAN YERLERDİ. BU HASSASİYETLERİMİZİ UNUTMAYIN. ONUN İÇİN ORALARDA ÖYLE DEVLET KURMA VESAİRE BU YOLA TEVESSÜL EDENLER AVUCUNU YALAR, AVUCUNU... GEREĞİ NEYSE BUNU GÖRECEKLER. KİMSE ORADA YENİ BİR DEVLET KURMA GAYRETİ İÇİNE GİRMESİN.

Erdoğan'ın muhtarlara haberleri de vardı... 2019'da nüfus ve alan konusunda muhtarlıklara alt ve üst sınır getirilebileceğini söyledi; ihtiyaç duyulan yerlere muhtarlık binaları yapılacağını duyurdu.

ERDOĞAN - YANİ MUHTARLIKLARIMIZIN DA KURUMSAL OLARAK BİR KİMLİĞİ, BİR ŞAHSİYETİ OLMUŞ OLACAK, HAYIRLI OLSUN

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz