Başbakan Yıldırım direksiyon başına geçti

Başbakan Yıldırım direksiyon başına geçti

TRT ekranlarında yayınlanan "Gönül Dağı" programına konuk olan Başbakan Binali Yıldırım, otobüs kullandı. Kocaeli-İstanbul TEM Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında yapılan yolculukta Yıldırım, çocukluk yıllarını anlattı, türkü söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, TRT'de yayınlanan "Gönül Dağı" programının özel bölümüne konuk oldu.

Hollandalı Wilco van Herpen'in sunduğu programın çekimleri Osmangazi Köprüsü Yalova gişelerinde başladı.

1978 model otobüsün şoför koltuğuna geçen Başbakan Yıldırım, Kocaeli-İstanbul TEM Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahını takip etti.

Yolculuk sırasında Herpen ile sohbet eden Yıldırım, otobüsçülüğe başladığı yılları anlattı.

"BABAMLA BERABER BAŞLADIK BİZ BU İŞE 78’DE, BİR OTOBÜS ALDIK, 84’E KADAR BU İŞİ YAPTIK, 84’TE BIRAKTIK. O VESİLEYLE TÜRKİYE’NİN HER TARAFINA YOLCU TAŞIMACILIĞI YAPTIK" "O ZAMANLAR AKLIMIZDA BAKAN OLMAK BAŞBAKAN OLMAK YOKTU. ALLAH NE YAZDIYSA O OLUYOR. NASİBİNİZDE VARSA GÜNÜNDE BİRİNDE O OLUYOR HERŞEY İSTEMEKLE OLMUYOR, ÇALIŞACAKSIN ÇABALAYACAKSIN SONUNDA TAKDİR MEVLANIN"

Yıldırım, Herpen'ın "Çocukluğunuz nasıl geçti" sorusuna da yanıt verdi.

"BENİM ABLAM VAR BENDEN BİR BÜYÜK, BİZ 10 KARDEŞİZ. BEN 1955 YILINDA DOĞDUM, İLKOKULU KÖYÜMDE OKUDUM, REFAHİYE KAYI KÖYÜNDE OKUDUM. ONDAN SONRA ORTA VE LİSE İÇİN İSTANBUL’A GELDİM. ÇOCUKKEN TABİİ BİZİM KÖYDE ŞEYİMİZ İYİYDİ, AİLE BÜYÜK BİR AİLE VE KÖYÜN DE EN İLERİ GELEN AİLESİYDİK. HEM OKUDUK, HEM İŞLERE YARDIM ETTİK. TARIM İŞLERİYLE, HAYVANCILIK İŞLERİYLE ÇOK UĞRAŞIRDIK. BABAM CELEPÇİLİK YAPARDI, BEN DE ONA YARDIM EDERDİM."

Başbakan, otobüste çalan bir türküye de eşlik etti.

"BU TÜRKÜ BİZİ ÇOCUKLUK YILLARIMIZA, GENÇLİK YILLARIMIZA GÖTÜRÜYOR, O GÜNLERİ YAŞATIYOR. BİRAZ ÇARESİZLİĞİ, HAYATIN ZORLUKLARINI, İNSANIN BU ZORLUKLAR KARŞISINDA MÜCADELE GÜCÜNÜN YETERLİ OLMADIĞI, BUNLAR BÖYLE AKLIMIZA GELİYOR, HÜZÜNLENİYORUZ."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışma hikayesini de aktardı Yıldırım.

"CUMHURBAŞKANIMIZLA KASIMPAŞA’DA TANIŞTIK. KENDİSİ KASIMPAŞALIDIR, BEN DE ORTA, LİSE EĞİTİMİMİ KASIMPAŞA’DA YAPTIM. İLK TANIŞMAMIZ 70’Lİ YILLARIN SONUNDA TANIŞTIK, MİLLİ SELAMET PARTİSİNDE SİYASET YAPIYORDU GENÇLİK KOLLARINDA VE AYNI ZAMANDA DA CAMİALTI TERSANESİNDE FUTBOL OYNUYORDU, O VESİLEYLE TANIŞTIK.DAHA SONRA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLUNCA, BEN DE ORADA İDO’NUN GENEL MÜDÜRÜ OLDUM, 94-99 YILLARI ARASINDA BİRLİKTE ÇALIŞTIK"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz