Muhalefetin, Başkanlık Divanı'nın arkasındaki odaları yıkıldı

Muhalefetin, Başkanlık Divanı'nın arkasındaki odaları yıkıldı

Meclisin 2 haftalık tatili sırasında yapılan tadilat, dönüşte tartışma yarattı.. Muhalefetin kullandığı odaların yıkılıp Meclis Başkanı İsmail kahraman'a yeni makam odası yapılmasına, sert tepki geldi.. Anamuhalefet, Kahraman hakkında gensoru verilmesi için "yasal düzenleme yapılmasını" istedi. Tartışmalar gerekçesi ile Cumhuriyet halk partili Özgür Özel'e uyarma cezası verildi.

ÖZGÜR ÖZEL- İSMAİL KAHRAMAN MECLİS'TE İNŞAAT İŞLERİNE BAKIYOR MECLİSİ KENDİ EVİNDEYMİŞCESİNE ÖZEL ALANI GİBİ KULLANIYOR.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Genel Kurul'da sert tartışmaların ardından muhalefetin kriz çözümleri için iktidar parti yöneticileri ile görüşme yaptığı odaları alarak, kendisine yeni bir makam odası yaptırdı... O karara tüm partilerden tepki geldi... Anamuhalefet eleştirilerini sertleştirerek sürdürdü..

TATİLDEN DÖNDÜKTEN SONRA GÖZLERİNİZE İNANAMADİK. GELDİK GÖRDÜK Kİ ODAMIZI ELİMİZDEN ALMIŞLAR. İSMAİL KAHRAMAN ODAMIZIN VE KAVASLARIN GİYİNİP SOYUNDUĞU ODANIN VE SIĞINAĞA İNİŞ MERDİVENİNİN YERİNE KENDİSİNE BİR ABDESTHANE, BİR TUVALAET, BİR MESCİD VE LUKS BİR MAKAM ODASI YAPMIŞ.

CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel, yeniden düzenlenen o odaların fotoğraflarını basınla paylaştı..

ŞİMDİ AŞAĞIDA HUMMALI BİR ŞEKİLDE SIĞINAĞA İNİŞ YERİ AYARLAMAYA ÇALIŞIYORLAR BİZİM MECLİSTEN GİRDİĞİMİZ KAPI KAPATILMIŞ DUVAR ÖRÜLMÜŞ VE KENDİSİNE MAKAM MASASI YAPILMIŞ. DÜNDEN SONRA MECLİS BAŞKANVEKİLLERİNİN KULLANIMINA DA SUNDU. ÇÜNKÜ ONLARIN ODASINI DA FOTOKOPİ ODASI YAPMIŞ BEYEFENDİ. MİLLİ MÜCADELE İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLARIN YERİNİ BU FOTOĞRAFLAR ALMIŞ. İTİRAZLARDAN SONRA BÜROKRATLAR GELİYOR. NASIL İSTİYORSANIZ YIKALIM YAPALIM. İSMAİL KAHRAMAN'IN MAAŞINDAN BU HARCAMALAR KESİLMEDİKTEN SONRA YAPILMASININ BİR ANLAMI YOK.

Meclis Başkanı'na yönelik tepkisini sürdüren Özel, iktidara da "Meclis Başkanı'na gensoru verilmeli, kapalı oylamayla sonuca gidilmeli" sözleriyle çağrı yaptı.

OĞLUNA TAHSİS ETTİĞİ ARABA, HALA CEVAPLANMADI. KIZINA TAHSİS ETTİĞİ KORUMANIN GEREĞİ HALA TARAFIMIZDAN ANLAŞILMADI. BİR İÇTÜZÜK VE ANAYASA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİMİZ VAR. MECLİS BAŞKANI'NIN ÜZERİNDEKİ MECLİS DENETİMİNİ ARTTIRMAK ZORUNDAYIZ. SEÇTİK, BEYEFENDİ TEK ADAM GİBİ YÖNETEMEZ. İDDİA EDİYORUM SANDIK KOYALIM. BAŞTA BURHAN KUZU AK PARTİ'NİN DÖRTTE BİRİNDEN OY ALINACAĞINA İNANMIYORUM BEN. GETİRELİM HATTA ÇIKARILACAK İLK MECLİS BAŞKANINDA ADAY DA ÇIKARMAYIZ YETER Kİ İSMAİL KAHRAMANIN DIŞINDA BİR KİŞİ GELSİN VE YETKİLERİNİN SINIRLANDIRILACAĞINI BİLSİN.

CHP'nin odaların görüntülerini paylaşması da, Genel Kurul'da tartışma yarattı..

AYŞENUR BAHÇEKAPILI -SAYIN MİLLETVEKİLLERİ BU ÇOK AYIP BİR ŞEYDİR. BANA SÖYLERDİNİZ BEN GEREKLİ GÖRÜRSEM ÇEKTİRİRDİM VEYA ÇEKTİRMEZDİM ORASI MAHREM BİR ALAN
ÖZGÜR ÖZEL - ORASI MAHREM ALAN DEĞİL ORTAK KULLANIM ALANIYDI ORAYI ABDESTHANESİ YAPAN İSMAİL KAHRAMAN İŞGALCİDİR
AYŞENUR BAHÇEKAPILI - SİZİ KINIYORUM KİM YAPTIYSA YAZIKLAR OLSUN DİYORUM

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sert çıkışının ardından Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı grup başkanvekillerini toplantıya çağırdı.

BAHÇEKAPIL- SAYIN ÖZGÜR ÖZEL'İN HADİ ORDAN BE ŞEKLİNDEKİ TAVRINI HİÇ YAKIŞIKLI BULMUYORUM.

Görüşmelerin ardından CHP'li Özgür Özel'e uyarı cezası verildi..

BAHÇEKAPILI- KİŞİLİK HAKLARIMI İHLAL ETTİĞİ DÜŞÜNCESİNDEYİM. BU NEDENLE ŞAHSIMA SERGİLEDİĞİ DAVRANIŞLAR NEDENİYLE UYARMA CEZASI VERİYORUM.

ÖZGÜR ÖZEL- BİR HAKARET KASTIM YOK. CEZA NE VERİRSENİZ BOYNUM KILDAN İNCE.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz