Canpolat adaylığını açıkladı

Canpolat adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, partisinin İstanbul 36. Olağan İl Kongresi öncesinde başkanlık adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, partisinin Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdiyle ile birlikte kameraların karşısına geçti. Cumartesi günü yapılacak İstanbul 36. Olağan İl Kongresi öncesinde başkanlık adaylığını açıkladı.

Canpolat, konuşmasında İçişleri Bakanlığı tarafından CHP'li belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmasına da tepki gösterdi.

"BİZİM BELEDİYELERİMİZE SALDIRARAK, BİZİM BELEDİYELERİMİZİ HEDEF GÖSTEREREK İSTANBUL'DA KENDİNİZİN YOLSUZLUKLARINI KAPATAMAZSINIZ; SONUNA KADAR BUNUN MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ VE SONUNA KADAR HESABINI SORACAĞIZ. NEREYE GİDERSENİZ GİDİN. "

Canpolat, parti olarak İstanbul ile ilgili hedeflerini de anlattı.

"HEDEFEMİZ NET; İSTANBUL'UN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRECEĞİZ. BUGÜN TÜRKİYE'NİN İSTANBUL'UN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRMEYE İHTİYAÇ VARDIR. İSTANBUL'UN İKİ YAKASININ BİR ARAYA GELMESİ İÇİN BU KENTİN İLÇELERİ ARASINDA DERİN SOSYAL VE MEKANSAL UÇURUMLAR KALDIRILMALIDIR. İSTANBUL'UN ARKA MAHALLELERİ KENTLE BÜTÜNLEŞTİRİLMELİ AYAĞA KALDIRILMALIDIR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz