Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uyap özeleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uyap özeleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirve öncesinde Beştepe'de düzenlenen Adalet Şurası'nda konuştu... Özeleştiride bulunan Erdoğan, "UYAP gibi çok önemli bir teknolojiyi FETÖ'cülere kaptırdık" dedi... Cumhurbaşkanı, daha sonra kaymakamlar ile biraraya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Adalet Şurası'nda konuştu. Gündeminde 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası vardı...
"Cumhuriyet tarihinin en önemli reformlarını gerçekleştirdik" diyen Erdoğan bir özeleştiride bulundu...

"AMA BİR ŞEYİ GERÇEKLEŞTİREMEDİK. UYAP GİBİ ÇOK ÖNEMLİ TEKNOLOJİYİ, BU DA BİR ÖZELEŞTİRİDİR, FETÖ'CÜLERE KAPTIRDIK. BU AĞ ORAYI KENDİ SİNSİ EMELLERİ İÇİN ÇOK ACIMASIZ KULLANDILAR.ORADAN EN BÜYÜK ZULMÜ İCRA ETTİLER."

Erdoğan, başta ABD olmak üzere batılı ülkeleri de eleştirdi...

"15 TEMMUZ GECESİ VE ERTESİNDE İYOT GİBİ YAKLAŞIMLARI ÇIKTI.
ÜLKEME DARBE YAPANLAR SENİN ÜLKENE GELİYOR, BUNLARI KORUMA ALTINA ALIYORSUN, BUNLARI BİZE İADE ETMİYORSUN. SORULDUĞU ZAMAN BUNLAR NEYMİŞ BATI ADİL DAVRANIRMIŞ, BUNLARDA ADALET FALAN YOK.
EN SON AMERİKA RIZA ZARRAF MESELESİNİN HUKUKLA ALAKASI VAR MI? SİYASİ BİR KARARI AÇIK VE NET ALABİLİYORLAR. SENE 99 ÜLKEMİZDEN KAÇAN MALUM TERÖRİSTİ VERİYORLAR MI? BİZDEN 12 TERÖRİST İSTEDİLER, İYİ NİYETİMİZİ GÖSTERDİK VERDİK. ŞİMDİ SEN DE BİZE VER DİYİNCE VERMİYORLAR. 4 BİN 500 KOLİ BUNLARA GÖNDERİLDİ. HUKUKA KANUNA ZERRE KADAR SAYGILARI YOK. SİYASİ KARARLARLA TÜRKİYE'YE MEYDAN OKUYORLAR. BENİ BU NOKTADA FARKLI GÖRÜN, BUNLARIN BU TÜR KARARLARINA SAYGI DUYMUYORUM."

1960 ve 28 Şubat'ı örnek gösteren Erdoğan, 15 Temmuz sonrasında harekete geçen hakim ve savcılara teşekkür etti.

"YARGI 15 TEMMUZ'DA İLK DEFA GÜCÜN DEĞİL, MİLLETİN YANINDA OLMUŞTUR''

Erdoğan'dan mor beyin açıklaması da geldi. "Mağduriyetler süratle telafi ediliyor" dedi...

"ÖRGÜT ÜYELERİNÜN SUÇLARINI GİZLEMEK İÇİN 11 BİN İNSANI ATEŞE ATACAK YÖNTEMİ KULLANMIŞTIR. AMAÇLARI MÜCADELEYİ SULANDIRMAKTIR. KURUMLARIMIZ ÇALIŞMASI SONUCUNDA BU OYUN DA BOZULDU. MİLLETİMİZDEN RİCAM, ADALET TEŞKİLATIMIZI, ÖZELLİKLE HAKİMLERİMİZİ VE SAVCILARIMIZI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA YÖNELİK İTHAMLARA İTİBAR ETMEMELERİDİR. "

Başbakan Binali Yıldırım da, yargılamaları hızlandırmak için yeni bir reform paketini yakında Meclis'e sunacaklarını açıkladı...

"YENİ BİR REFORM PAKETİ. UYUŞMAZLIKLARA SÜRATLE CEVAP VERECEK ÇATIŞMA ÜRETMEDEN... SİSTEMİ İŞLER HALDE TUTMAK HAYATİ ÖNEME SAHİP. MAHKEME GEREKLİ AMA YETERLİ DEĞİL. KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN. SUÇLUYU SUÇSUZDAN MUTLAKA AYIRT EDECEK. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Beştepe'de ağırladığı kaymakamlara hitap etti; ücretlerine ilişkin açıklama yaptı...

" HİÇBİR KAYMAKAMIMIZIN, EMRİ ALTINDA ÇALIŞANLARDAN DAHA DÜŞÜK MAAŞ ALIYOR OLMASI KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİLDİR. BU KONUDA BİR ÇALIŞMANIN YAPILARAK TÜM MESLEK GRUPLARI AÇISINDAN HAKKANİYETE DAYALI BİR ÜCRET DENGESİNİN EN GEÇ 2019 YILINDA KURULACAĞINA İNANIYORUM."

zaman zaman vatandaşlardan şikayet aldıklarını söyleyen Erdoğan, kaymakamları uyardı...

"EĞER TÜRKİYE 3 BİN 500 DOLAR KİŞİ BAŞINA MİLLİ GELİRDEN 11 BİN DOLARA ULAŞMIŞSA, EĞİTİM DÜZEYİ BU DERECE YÜKSELMİŞSE ARTIK BURADA DEVLETLE VATANDAŞIN İLİŞKİSİNİN ESKİ DÜZEYDE YÜRÜMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. BÖYLE BİR YANLIŞ YAPAN OLURSA KARŞISINDA ÖNCE BİZİ BULUR. HER ŞİKAYET DOĞRU VE HAKLI OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK ELBETTE AMA HAKLI ŞİKAYETLERİ TESPİT EDERSEK GEREĞİNİ YAPMAKTAN DA ASLA ÇEKİNMEYİZ"

Cumhurbaşkanı, en büyük tehlike olarak Mezhep saldırılarını işaret etti...

"ŞU ANDA MEZHEBİ NOKTADA BİR YAPILANMAYI ŞİDDETLE YÜRÜTENLER DE VAR. BUNU ÖZELLİKLE BİLMENİZİ İSTİYORUM. ETNİK UNSURLARI ŞU ANDA EGEMEN KILAMAYANLAR ŞİMDİ MEZHEBİ OLARAK BU İŞİ YÜRÜTMENİN GAYRETİ İÇİNDELER"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz