Fitch'ten küresel görünüm değerlendirmesi

Fitch'ten küresel görünüm değerlendirmesi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, küresel kredi görünümünün, finansal krizden bu yana en olumlu halinde olduğunu belirtti... Açıklamada, küresel ekonomik büyümenin 2018 sonunda yüzde 3,3 seviyesine yaklaşacağı tahmin edildi.

Fitch Ratings, küresel kredi görünümüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamada, küresel kredi görünümünün finansal krizden bu yana en olumlu halinde olduğu belirtilerek, ultra destekleyici parasal politikaların hafiflemesi ve artan faiz oranlarının finansman maliyetini artırmasıyla gelecek dönemde kredi kalitesinin zayıflayabileceği uyarısında bulunuldu.

Küresel reytinglerin ülke, şirket ve finansal kurumlar dahil olmak üzere gelişen ve gelişmekte olan piyasalar için olumlu bir seyir izlediği kaydedilen açıklamada, olumlu beklentide itici unsurların; ekonomik büyüme, destekleyici para politikaları ve istikrarlı emtia fiyatları olduğu vurgulandı.

Küresel ekonomik büyümenin artan yatırımların etkisiyle 2018 sonunda yüzde 3,3 seviyesine yaklaşacağı tahmin edildi. Açıklamada, küresel ekonomik büyümenin 2018 sonrasında para politikalarının sıkılaşmasıyla daha ılımlı bir hal alabileceği, gelişen piyasalardaki şirketlerin olası sermaye çıkışlarından etkilenebileceği de belirtildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz