Piyasalar haftaya sakin başladı

Piyasalar haftaya sakin başladı

Piyasalar, haftaya sakin başladı. İki ayın en düşük seviyelerinde işlem gören dolar 3,75 bandında hareket etti. Euro da 4,49 seviyelerindeki dengesini korudu. Gram altın 158 liradan alıcı bulurken, Borsadaki yukarı yönlü hareket de devam etti. Peki, bu dönem yatırımcı ne yapmalı? İşte piyasa uzmanlarının yanıtı.

Piyasalardaki sakin atmosfer, yeni haftada da devam etti.

DOLAR:3,75

Dolar fiyatları, iki ayın en düşük seviyelerinde işlem görmeyi sürdürdü. Uzmanlar, şubat ve mart ayı içinde dolarda yeni bir hareketlenme olacağı görüşünde.

"GEÇTİĞİMİZ HAFTADAN DEVRALDIĞIMIZ POZİTİF SEYRİN BU HAFTADA DEVAM ETTİĞİNİ GÖRÜYORUZ. DOLARIN 3,73-3,75 BANDINDA DALGALANMA GÖRÜLEBİLİR.01:43FEDİ İZLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ. EĞER ABD 10 YILLIK TAHVİL FAİZLERİ 2,50 NİN ÜZERİNDE KALIRSA DİKKAT. ŞUBATIN İKİNCİ YARISINDA MART 15 GİBİ DOLARDA TEKRAR BİR YÜKSELİŞ GÖRÜLEBİLİR."

"EURO:4,49

Dolardaki gevşeme, Euro'yu da baskı altına almaya devam etti.

"DOLAR TL DEKİ GEVŞEME EURO TL'Yİ BASKI ALTINA ALDI. 4,52 NİN ALTINDAKİ HAEREKETLER DÜŞÜŞ OLARAK ADLANDIRILABİLİR. 4,52 ÜZERİNE ÇIKARSA YENİDEN BANT ARASI.AŞAĞIDA 4,50 YUKARDA 4,50 ARASINDA DALGALANMA OLABİLİR."

GRAM ALTIN:

Dövizdeki değer kaybına paralel olarak satış ağırlıklı bir seyir izleyen altın da yönünü, yukarı çevirdi.

"152 LİRA SEVİYESİ KISA VADEDE DİP OLARAK GÖRÜLÜYOR. 175 SEVİYESİ ZİRVE OLARAK GÖRÜLÜYOR. 175 SEVİYESİNE KADAR YÜKSELME EĞİLİMİ MASADA"

BORSA:117 BİN

Borsadaki iyimser hava da sürüyor.

"125 BİN SEVİYELERİNE KADAR BORSA İSTANBUL'UN DEVAM ETMESİ MÜMKÜN GİBİ GÖRÜNÜYOR.07:05 ABD'DEKİ ZARRAB DAVASININ DA BELLİ BİR NOKTADA PİYASALARIN FİYATLARINA YANSITMIŞ OLMASI POZİTİF SÜRECİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM DEVAM ETTİREBİLİR.ABD BORSALARINDA DÖNÜŞ HAREKETİ OLMAMASI GEREKİYOR. OLMAZSA POZİTİF YÖNDE KALACAĞIZ. "

Peki, yatırımcı bu süreçte ne yapmalı?

"YATIRIMCI DOLAR ALMAKTA ACELECİ DAVRANMAMALI. DÜŞÜŞ SÜRECİ İÇİNDE.EURO TL TARAFINDA 4,52 ALTINDAKİ SÜREÇ SATIŞ BASKISINA NEDEN OLABİLİR. ALTIN ALAN YATIRIMCILARIN 152 SEVİYELERİNİ FIRSAT OLARAK DEĞERLENDİRMELERİNI TAVSİYE EDEBİLİRİZ.BORSA İSTANBULDA DA 125 BİNE KADAR YOLUMUZ AÇIK GİBİ GÖRÜNÜYOR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz