Ankara'nın göbeğindeki dehşette mahkeme kararı

Ankara'nın göbeğindeki dehşette mahkeme kararı

Mahkeme, dayakçı polisin cezasını yarıya indirip, hükmü geri bıraktı... Ankara Ulus'ta bir gece kulübünde aşçılık yapan Musa Köse'yi ağır şekilde darp eden polis ile yanındaki 2 kişiye yönelik karar açıklandı. Pişmanlık indirimi ile polis memuru, 1 yıl 3 ay hapis cezasını çarptırıldı.

Ankara'da Haziran 2017'de yaşanan olayda, bir gece kulübünde aşçı olarak çalışan Musa Köse, iş çıkışı evine gitmek için otobüs durağına yürürken, 1'i polis 3 kişinin saldırısına uğramıştı.

saldırganlar; Köse'yi ağır şekilde darp etmiş, olay sırasında köse'nin bacağı ve burnu kırılmıştı.

Mağduru derp eden polis Serkan Tengilimoğlu, ağabeyi Salih ve kuzenleri Umut Tuna hakkında dava açılmıştı

mehkeme, 6 yıla kadar hapis talep edilen polise "pişmanlık ve geleceği gerekeçesi" ile 1 yıl 3 ay; ağabeyi Salih ile kuzenleri Umut Tuna ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

2 tutuklu sanığı tutuklu kaldıkları süreyi göz önünde bulundurarak tahliye eden mehkeme, ilk duruşmada tahliye edilen sanık polis Serkan Tengilimoğlu ile ilgili verdiği cezanın hükmünün açıklanmasını da geriye bıraktı.

Avukatları karara itiraz eden Musa Köse, olayın ardından 7 ay geçtiğini, yürümekte zorlandığını, aylardır çalışamadığını belirterek o dehşet anlarını anlattı.

saldırı sırasında müdahale edip araya giren vatandaşın dile getirdiği ayrıntı da dikkati çekti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz