İktidar sözcülerinden Gül'e eleştiri

İktidar sözcülerinden Gül'e eleştiri

"Sivillere Ceza muafiyeti" getiren kararname, siyasetin tartışma konusu olmayı sürdürüyor. İktidar sözcüleri, "milis güç oluşturuluyor" iddialarına, "böyle bir şey mümkün değil" diye yanıt verdi. Sözcülerin hedefinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de vardı. Anamuhalefet Partisi'nden ise Gül'e destek açıklaması devam etti...

ELİTAŞ: "BAKIN FİTNE FESAT ALDI BAŞINA GİDİYOR DOSTLARIMIZDA MAALESEF ARTIK TELEVİZYON SOSYAL MEDYA YLOLUYLA BİZİMLE HABERLEŞMEYE CÇALIŞIYORLAR"

MAHİR ÜNAL: "AK PARTİLİLELER BİRBİRLERİYLE MEDYA ÜZERİNDEN KONUŞMAZLAR "

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sivillere ceza muafiyeti getiren kararname için yaptığı "ifadeler muğlak" eleştirisi gündemdeki yerini koruyor. O eleştirinin ardından başlayan tartışmalar iktidar sözcülerinin açıklamaları ile devam ediyor. Hedefte Gül var.

ELİTAŞ: "MAALESEF ARTIK TELEVİZYON SOSYAL MEDYA YLOLUYLA BİZİMLE HABERLEŞMEYE CÇALIŞIYORLAR GÖNÜL İSTERKİ VARSA DÜZENLEME AÇARSINIZ KONUŞRUSUNUZ...İFADE EDERSİNİZ"

MAHİR ÜNAL: "11. CUMHURBAŞKANI SAYIN ABDULLAH GÜL'ÜN BELLİ MESELELERDE KENARDA DURMASI VE RİSK ALMADAN DAHA STERİL BİR SÖYLEMLE KONUŞMASI KENDİ TERCİHİDİR "

.ELİTAŞ: "EVİN İÇİNDEKİ MESELEYİ AİLİNENİ BİR ÜYESİSYEN AİLE İLE İLGİLİ MESELEYİ ORTALIKTA KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL BUNU YAPMAMAK LAZIM "

MAHİR ÜNAL: "EĞER MUĞLAKLIĞI KONUŞACAKSAK ÇOK MUĞLAKLIK VAR KONUŞACAĞIZ.....O STERİL AÇISINDAN KALMA AÇISINDAN MUĞLAKLIK "

İktidar sözcüleri, düzenlemeye ilişkin eleştirilere yanıt vermeyi sürdürdü.

ELİTAŞ: "BAKIN O YAPTIĞIMI DÜZENLEMEDE HERHANGİ BİR SIKINTI YOK AÇIK VE NET "

MAHİR ÜNAL: "BİRİLERİNİN ANAYASA AYKIRI ŞEKİLDE BİR MİLİS GÜCÜ OLUŞTURMASI MÜMKÜN MÜDÜR BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ "

Anamuhalefet partisi'nden Gül'e destek açıklamaları sürdü.

BÜLENT TEZCAN: "SORUMLU BİR DEVLET ADAMI TUTUMUYLA ENDİŞELERİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞMIŞTIR, AK PATİ YÖNETİMİ ÖYLE RAHATSIZ OLMUŞ Kİ, BİZİM KURUCUMUZ DEĞİL DİYECEK NOKTAYA GELMİŞ DOĞRUYSA EĞER."

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, iktidarı eleştirdi.

BÜLENT TEZCAN: "KENDİ TABALARI ÜZEŞRNDE BU AÇIKLAMAYI İTİBARSIZLAŞTIRMA ADNA CM ADAYLIĞI ÜZEŞDN BŞR YARTIRIM GİBİ GMSTERME ÇABASINDALAR. BU TARTIŞMA BİR CM ADAYLIĞI TARTIŞMASI DEĞİLDİR, TR GÜVENDE Mİ DEĞİL Mİ BUNU SÖYLWMİŞTİR, BİZ BU TARTIŞMANIN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİZ. "

Kararnameye ilişkin itirazının ardından Gül'ün cumhurbaşkanlığı adayı olacağı iddiaları da konuşulmuştu.

BÜLENT TEZCAN: "ABDULLAH GÜL’ÜN CM ADAYLIĞI KONUSUNDAKİ TARTIŞMALARA GİRMEYİ UYGUN BULMUYORUM. HERKES KENDİ MECRASINDA ÇIKAR ADAY OLUR. CHP HALKI, MİLLETİ TATMİN EDECEK BİR ADAYLA O GÜN KAMUOYU ÖNÜNE ÇIKAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz