Alanya'da deniz kirliliği

Alanya'da deniz kirliliği

Antalya'nın Alanya ilçesindeki ünlü Kleopatra Plajı'na yağmur suyu drenaj kanalı aracılığıyla sızan fuel-oil, deniz kirliliğine neden oldu. Sızıntının belediyeye ait yüzme havuzundaki ısıtma sistemi arızasından kaynaklandığı belirlendi.

Alanya'nın mavi bayraklı Kleopatra Plajı'na su drenaj sisteminden petrol ürünü aktı. Denize de karışan atık, deniz yüzeyinde ve sahilde kirlilik yarattı.

Yaşananlardan rahatsız olan çevre sakinleri, duruma tepki gösterdi. Bazı turistler de koku ve kötü görüntü nedeniyle plajdan ayrıldı.

"BALIKLARIN ÜREDİĞİ BİR ALAN, KUŞLARIN, CARETTA CARETTALARIN OLDUĞU BİR ALAN. İNSANLAR YÜRÜYÜŞ YAPIYOR VE DENİZE GİRİYOR. BURASI ÇEVRE FELAKETLE KARŞI KARŞIYA. YAKLAŞIK 500 METRELİK BİR ALAN ZİFT DOLMUŞ DURUMDA"
"SAHİLE ZİFT VE KATRAN GİBİ BİR SIVI AKIYOR. UMARIM YETKİLER KISA ZAMANDA ÇÖZÜM BULUR, AKINTININ SEBEBİNİ ARAŞTIRIRLAR. BİR DAHA OLMAMASI İÇİN ÖNLEMLER ALINIR. ALANYA ÖNEMLİ BİR TURİZM MERKEZİ. YENİ YILIN İLK GÜNLERİNDE DENİZE GİREN VE GÜNEŞLENENLER VAR. BUNLAR SON DERECE ÖNEMLİ. O YÜZDEN YETKİLİLERİN DAHA DUYARLI OLMASI LAZIM."

İhbar üzerine olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kirliliğin nedenini tespit etmek için çalışma başlattı.

Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu'nun ısıtma sistemindeki arızadan dolayı sızan fuel-oilin yağmur suyu kanalına karıştığını belirleyen yetkililer, tutanak tuttu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz