CHP'li Erdal Aksünger açıkladı

CHP'li Erdal Aksünger açıkladı

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin hazırladığı ByLock raporunun ardından uygulamanın kurucusu David Keynes, Genel Merkezimizi aradı." Açıklama, CHP'li Erdal Aksünger'den geldi... Keynes'in; kendisini ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu defalarca aradığını belirten Aksünger, gönderilen elektronik postaları, Başbakanlık Müsteşarı'na teslim ettiklerini söyledi. Aksünger'in gündeminde, Reza Zarrab'ın tanık olduğu dava da vardı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 11 bin 480 kişinin telefonuna iradesi dışında ByLock programı yüklendiğini açıkladı.. Değerlendirmeler art arda geldi.. Savcılığın açıklaması, CHP Genel Başkanyardımcısı Erdal Aksünger'in de gündemindeydi. ByLock'un irade dışı yüklenebileceğini 2016'da açıkladıklarını söyleyen Aksünger, partisinin konuyla ilgili rapor hazırladığını da hatırlattı.

Bu raporun ardından da ByLock'un kurucusu David Keynes'in kendisini ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu defalarca aradığını söyleyen Aksünger, CHP yönetiminden kimsenin bu kişi ile görüşmediğini belirtti.

BY LOCK'U YAPAN VATANDAŞ BU RAPORDAN HEMEN SONRA ŞAHSIMI CHP GENEL MERKEZİ'NDEN ARADI. DAVİD KEYNES DENEN ADAM. TELEFONDAN KİMSEYLE GÖRÜŞMEM, BANA MAİL YAZSIN DEDİM.

Erdal Aksünger, Keynes'in kendisine attığı mailleri Başbakanlık Müsteşarı'na gönderdiğini de açıkladı.

KİM BU DAVİD KEYNES. YA YERLİ İSTİHBARATÇI. YA YABANCI İSTİHBARATÇI YADA CEMAATÇİ. BAŞKA BİR İHTİMAL YOK. BU ADAM TÜRK ZATEN. SONRA DAVİD KEYNES ADINI ALMIŞ.

ByLock programını 1 milyona yakın insanın cep telefonuna indirdiğini ifade eden Aksünger, "Bu davalar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gidecek" dedi.

CHP'li Aksünger, başından itibaren takip ettiği Reza Zarrab'ın tanık olduğu dava hakkında da konuştu; Türkiye’ye 10 milyar dolar civarında ceza verilebileceğini iddia etti.

KİM ÖDEYECEK BU PARAYI? ZARRAB'IN MAL VARLIKLARINA EL KOYDUNUZ. RÜŞVET ALAN BAKANLARIN DA MALVARLIKLARINA EL KOYUN. NİYE BU PARAYI MİLLET ÖDESİN? MEHMET HAKAN ATİLLA 'YA BENİM TAHMİNİM 5 YILLIK BİR CEZA VERECEKLER. SUÇ SABİTLENİNCE HALK BANKASI DA CEZAYI HAKETMİŞ OLACAK.

ABD'nin bu davayı hukuk davasına çevirmesi durumunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne gidileceğini, o zaman da ambargonun gündeme gelebileceğini öne sürdü.

ZARRAB'A NE OLACAK? 90 YILDAN ZİYADE 10 YIL YATACAĞI KONUŞULUYOR ÇÜNKÜ ANLAŞTI. MARSHALLCILAR BUNU ALACAK. TANIK KORUMA PROGRAMI İÇERİSİNDE 10 YIL ABD'DEN ÇIKAMAYACAK. YENİ BİR KİMLİK VERECEK.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz