CHP'li Altay: "Gül, hukuka saygısını gösterdi"

CHP'li Altay: "Gül, hukuka saygısını gösterdi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında Kanun Hükmünde Kararneme nedeniyle başlayan tartışma siyasetin gündeminde. Cumhuriyet Halk partisi de tartışmaya katıldı. Grup başkanvekili Engin Altay, Gül'ün uyarısını hukuka olan saygısı olarak gösterdi.

ERDOĞAN: "TÜRKİYE YANARKEN, İNSANLIK İNİM İNİM İNLERKEN SESLERİ SOLUKLARI ÇIKMAYAN KİŞİLER BİR ANDA SAHAYA İNMEYE, OLUR OLMAZ KONULARDA KONUŞMAYA BAŞLADI. HAYIRDIR? "

Tartışma, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sivillere ceza muafiyeti getiren Kararnameye ilişkin uyarısı ile başlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gül arasındaki o polemiğe Anamuhalefet Partisi de katıldı.

ENGİN ALTAY: "ABDULLAH GÜLÜN BU KONUDA DÜŞÜNCESİNİ SÖYLEMESİ DE ERDOĞAN'A GÖRE HUKUKA SAYGISINI GÖSTERMESİDİR ....BU AYIPTIR "

CHP grup Başkanvekili Engin Altay, kamuoyunda dillendirilen bazı iddiaları da hatırlatarak o düzenlemeyi birkez daha eleştirdi.

ENGİN ALTAY: "BU KHK İLE BİR PARAMİLİTER GÜÇ SAĞLANIYOR SİLAHLI EĞİTİM KAPMLARI KURULDUĞU İDDİA EDİMLİYOR BU İÇ ŞAVAŞA GÖTÜRÜR ARKADAŞLAR "

Kararname için yaptığı "düzeltme gerekir" uyarısı nedeniyle Gül hakkında, Cumhurbaşkanlığı için aday mı olacak iddiaları da gündemde. Erdoğan'ın hedefindeki Gül'e CHP de destek çıktı.

ENGİN ALTAY: "BU TAHSİSE MUHTAÇ DİYOR ADAM BU DÜZELTİLMESİ GEREKİYOR BUNU DA DEMESİN DE BU BENİM AÇIMDAN ABDULLAH GÜL'ÜN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN BİR SİNYAL DEĞİL "

ENGİN ALTAY: "ERDOĞAN BU KAFAYI DEĞİŞTİRMEZSE AK PARTİ İLE DE KAVGA EDEN ERDOĞAN İLE KARŞI KARŞIYA KALACAĞIZ"

Devam eden bir başka tartışma da Erdoğan'ın , Kılıçdaroğlu hakkında , "15 Temmuz darbe girişiminde saklandı" iddiasına yönelik.

ENGİN ALTAY: "KEMAL KILIÇDAROĞLU BİR KAYIĞA BİNDİ ....ORADAN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDEKİ OTURUMA YETİŞMEK İÇİN BİNDİ KEŞKE ERDOĞAN'DA O KAYIĞA BİNİP 16 TEMMUZ SABANI ANKARA'DA TBMM'DE OLABİLSEYDİ."

ENGİN ALTAY: "SAYIN CUMHURBAŞKANI SEN NEREDEYDİN 4 GÜN MECLİS'E NİYE GELMEDİN"

ENGNİ ALTAY: " KILIÇDAROĞLU NE HANGARDA NE DE TÜNELDE SAKLANDI "

Altay, 2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylarının Cumhuriyek Halk partili olacağını ve ittifakların gündemlerinde olmadığını söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz