Gölcük tabiat parkı ihalesinin iptali

Gölcük tabiat parkı ihalesinin iptali

Gölcük tabiat parkını imara açan ihalenin iptal edilmesinin nedeni tepkiler değilmiş... Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Gölcük Tabiat Parkı ihalesinin iptaline ilişkin yaptığı açıklama kafaları karıştırdı. İhalenin rekabet şartlarının sağlanmaması nedeniyle iptal edildiğini savunan Eroğlu, yeniden ihaleye çıkılması konusunun belediyenin inisiyatifinde olduğunu söyledi.

Bolu Gölcük Tabiat Parkı'nda dağ köşkü ile 25 bungalov yapılması ve göl gazinosunun özel işletmeye devredilmesi için yapılan ihale 19 Aralık'ta sonuçlanmıştı.

İhaleyi Düzceli iş adamı kurtuluş tokcan 22 yıllığına kazanmıştı.

Bölgenin yapılaşmaya açılmaması ve özel işletmeye devredilmesi için ihale öncesi yaklaşık 500 kişi, göl etrafında yürüyüş yaparak tepki göstermişti.

Bolu Belediyesi ise DÜN, 12 başvuru arasından Tokcan'ın aldığı ihalenin iptaline karar verdiklerini açıklamıştı.

İhalenin tepkiler üzerine iptal edildiği düşünülürken, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan konuyla ilgili farklı açıklama geldi.

"BU TİP YERLERİN SOSYAL DONATILARA İHTİYACI VAR. ULUDAĞ'DA YAPTIĞIMIZ GİBİ ORMAN EVLERİ YAPILACAKTI. PLANI ONAYLANDI, NEREDE, NE YAPILACAĞI BELLİ ANCAK REKABET ŞARTLARI SAĞLANMADIĞI İÇİN BELEDİYE İPTAL ETTİ."

Tekrar ihaleye çıkmanın belediyenin inisiyatifinde olduğunu belirten Eroğlu, herkesin içinin rahat olması gerektiğini, tabiatı tahrip etmediklerini söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz