Türkiye gelir adaletsizliğinde dünyada 3'üncü sırada yer aldı

Türkiye gelir adaletsizliğinde dünyada 3'üncü sırada yer aldı

Uluslarlarası bir araştırma şirketi, kişi başına düşen milli gelir oranının ülkelere göre dağılımını inceledi...2012 ile 2017 yılları arasını kapsayan çalışmada Türkiye; Çin ve Hindistan'dan sonra gelir adaletsizliğinde Dünyada 3'üncü sırada yer aldı...

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, uluslararası bir araştırma şirketi, kişi başına düşen milli gelir oranının ülkelere göre dağılımını inceledi.2012 ile 2017 yılları arasını kapsayan çalışmada Türkiye; Çin ve Hindistan'dan sonra gelir adaletsizliğinde Dünyada 3'üncü sırada yer aldı..Veriler Türkiye’de, toplumun en zengin yüzde 20’lik kesiminin gayri safi milli hasıladan , en yoksul yüzde 20’lik kesiminden 7 nokta 7 kat daha fazla pay aldığını ortaya koydu..

DÜNYADA GELİR ADALETSİZLİĞİ SIRALAMASI
1.ÇİN
2.HİNDİSTAN
3.TÜRKİYE

Sadece Güler Ustalar değil; Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye'de 11 milyon yoksulun günlük geliri 20 Liranın altında...


Peki, büyüme oranlarında Dünya'da ilk beşte yer alan Türkiye'de, zengin ile yoksul arasındaki makas kapanmak yerine, niçin her geçen gün daha da açılıyor..

" MİLLETİN GELİRİNDE ARTIŞ YOK. ADALETLİ BİR DÜZENDE GELİR ARTARSA HERKESTE ARTMASI LAZIM. BİRİLERİ YOKSULLAŞIRKEN BİRİLERİNİN DOLAR MİLYARDERİ OLMASI GELİR ADALETSİZLİĞİNİ GÖSTERİR. EN ALTTAKİLER DEDİĞİMİZ İŞSİZLER İŞ BULAMAYANLARIN DURUMU HİÇ DE İYİ DEĞİL MİLLİ GELİR TANIMININ YÜKSELTİLDİĞİNİ GÖRÜYORUZ. KAYDEN AMA DEĞİŞEN BİRŞEY YOK GERÇEK ANLAMDA MİLLİ GELİR ARTIŞI OLDUĞUNU GÖREMİYORUZ BUNLAR KAYDENDİR. AMA HESABIN BİZİM GELİRİMİZ YÜKSELMİŞ GÖRÜLÜYOR DEMEKKİ ORTADA KAYDEN BİR ARTIŞ YOK"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz