Hollywood tacize karşı harekete geçti

Hollywood tacize karşı harekete geçti

Amerika Birleşik Devletleri'nde sinema sektörü çalışanları önemli bir adım attı.. 300'den fazla kadın oyuncu, yazar ve yönetmen, Hollywood ve diğer sektörlerdeki cinsel tacize karşı yeni bir kampanya başlattı.

Hollywood'da 300'den fazla kadın oyuncu, yönetmen, yapımcı ve yazar, cinsel istismara karşı harekete geçti...

Aralarında Natalie Portman, Emma Stone gibi dünyaca ünlü kadın oyuncuların da olduğu 300'den fazla kişi, film endüstrisi ve diğer sektörlerdeki cinsel tacizle mücadele etmek için "Time's Up"(tayms ap) adlı kampanya düzenledi.

Kampanyaya ilk etapta 13 milyon dolar bağış toplamayı başardı. Bu para, iş yerlerinde cinsel istismara maruz kalan kadın ve erkeklere yasal destek sağlamak için kullanılacak.

Kampanya kapsamında, bu yılki Altın Küre Ödül Töreni'nde kırmızı halıda yürüyecek kadınlara cinsel tacize karşı farkındalık yaratmak için siyah elbise giymesi çağrısı da yapıldı.

Hollywood, geçtiğimiz aylarda ünlü yapımcı Harvey Weinstein (vaynstin) hakkındaki taciz ve tecavüz iddialarıyla çalkalanmıştı.

Amerikan TIME dergisi ise bu yıl cinsel taciz ve tecavüzlere karşı ayaklanan kadınları 'Yılın Kişisi' seçmişti.

Dergi, kendi hikayelerini anlatarak tacize uğrayan diğer kadınları da cesaretlendiren bu harekete katılanlara 'Sessizliği Bozanlar' adını vermişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz