Bakan Albayrak Türkiye'nin ilk sondaj gemisini ziyaret etti

Bakan Albayrak Türkiye'nin ilk sondaj gemisini ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ilk sondaj gemisini ziyaret etti... Geminin en son teknolojiyle donatıldığını ifade eden Albayrak, 2017'nin enerji konusunda önemli bir yıl olduğunun altını çizdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Norveç'in güney kıyısında bulunan bir limandan yola çıkarak Kocaeli Dilovası'nda limana yanaşan Türkiye'nin ilk sondaj gemisini ziyaret etti.

Albayrak, 2017'nin enerji için tarihi bir yıl olduğunu belirtti.

Bakan Albayrak, Türkiye'nin ilk sondaj gemisinin sektördeki en gelişmiş ve en son teknolojiye sahip olduğunu söyledi.

"GEMİMİZ, ALTINCI NESİL, DÜNYADAKİ EN SON TEKNOLOJİLİ VE GELİŞMİŞ SONDAJ GEMİLERİNDEN BİR TANESİ "İNŞALLAH GEMİMİZ İSKELEYE YANAŞMASIYLA BİRLİKTE HIZLI BİR HAZIRLIK SÜRECİNDEN SONRA ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA AKDENİZ’DEKİ İLK SONDAJINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN YOLA ÇIKACAK."

Albayrak, Türkiye'nin doğalgaz, sıvılaştırılmış doğalgaz, yüzer LNG gemisi alanlarında da önemli atılımlar yaptığına işaret etti.

"BİR ÖNCEKİ YIL İLKİNİ HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ FSRU PROJEMİZİN İKİNCİSİNİ, BOTAŞ VESİLESİYLE HATAY DÖRTYOL’A GETİRDİK. ONUN DA TESTLERİ BAŞLADI. DOLAYISIYLA TÜRKİYE’NİN LNG KAPASİTESİNİ 34 MİLYON METREKÜPTEN 118 MİLYON METREKÜPE ARTTIRDIĞIMIZ İKİ YILDA TARİHİ REKORLAR KIRDIĞIMIZ ÖNEMLİ BİR YIL OLDU"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz