Yeni yıla vatan nöbetinde eller tetikte girdiler

Yeni yıla vatan nöbetinde eller tetikte girdiler

Suriye sınırındaki Şehit Çoban Hudut Karakolunda görev yapan Mehmetçik, yeni yıla nöbette girdi. Ailelerinden kilometrelerce uzakta vatanı bekleyen askerler ve korucular yeni yıl mesajı verdi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Suriye sınırına sıfır noktadaki hudut karakolunda bulunan askerler, yeni yıla ailelerinden uzak, komutanları ve silah arkadaşlarıyla girdi...

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye sınırında karada olduğu gibi havada da son teknolojiyi kullanarak 24 saat Suriye’deki hava sahasını denetliyor. Bu sayede yasa dışı geçişler ve kaçakçılıkla mücadele etkin şekilde yürütülüyor.

Yeni yılda görev başında olan askerler, karakolda ve sınır hattında bulunan nöbet kulübelerinde eller tetikte gözetleme yapıyorlar.

"BİZ BURADA OLDUĞUMUZ SÜRECE AZİZ TÜRK MİLLETİNİN İÇİ RAHAT OLSUN. BURADAN İSTANBUL'DAKİ AİLEME SEVGİLERİMİ YOLLUYORUM. YÜCE TÜRK MİLLETİNİN YENİ YILI KUTLU OLSUN"

"BURADAN SEVDİKLERİME VE AİLEME SELAM GÖNDERİYORUM. BİZİ MERAK ETMESİNLER YENİ YILLARINI KUTLARIM."

"HUDUT HATTINDA GÖREV YAPMAKTAN ÇOK GURURLUYUM. BURADAN BÜTÜN TÜRK MİLLETİNİN, AİLEMİN VE SEVDİĞİMİN YENİ YILINI KUTLARIM"

Şehit Çoban Hudut Karakolunda vatani görevini yapan askerler ve komuta kademesi, yeni yıl akşamı yemekhanede bir araya geldi.

3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Ökkeş Çetin, askerlerin yeni yılını kutlayarak, onlarla yemek yedi, sohbet etti.

Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir de, Mardin-Diyarbakır karayolunda nöbet noktasında yeni yıla saatler kala güvenlik korucularını ziyaret etti.

Güvenlik korucularının yeni yılını kutlayan Kandemir, terörsüz bir yıl temenni etti.

"2018 YILI VATANIMIZ MİLLETİMİZ İÇİN İNŞALLAH TERÖRSÜZ BİR YIL OLACAKTIR. BİZ KORUCULAR SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ. KORUCULARIMIZ 24 SAAT NÖBETLERİNDE HER ZAMAN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ"

Güvenlik korucuları da terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi...

"YENİ YILDA NÖBETTEYİZ. HERŞEY VATAN İÇİN. ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN. TEK TERÖRİST KALMAYINCA KADAR BURADAYIZ. TÜM ARKADAŞLARLA BERABER MÜCADELEMİZE DEVAM EDİYORUZ."

"HERŞEY VATAN İÇİN. YENİ YILI NÖBET KULÜBESİNDE GEÇİRİYORUZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz