Başbakan Yıldırım, Isparta'da komando birliğini ziyaret etti

Başbakan Yıldırım, Isparta'da komando birliğini ziyaret etti

Yeni yıl dolayısıyla Isparta Eğirdir Komando Eğitim Merkezi Komutanlığı'nı ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, askerlere hitap etti. Ziyaret sırasında Yıldırım'ı arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, askerlerin yeni yılını kutladı, "terörle mücadelede destanlar yazdınız" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Isparta’da 6. Olağan Kongresi’ne katıldıktan sonra Eğirdir ilçesindeki Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na geçti.

Beraberindeki Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarıyla komutanlığı ziyaret eden Yıldırım, askerlerle tabldottan yemek yedi.

Başbakan Yıldırım, bir askerin ailesi ile telefonla görüştü ve yeni yılını kutladı. Yemeğin ardından askerlere bir konuşma yapan Yıldırım, tüm Mehmetçikleri 81 milyon adına selamladığını kaydetti.

"TÜRKİYE ZORLUKLARLA DOLU BİR YILI GERİDE BIRAKTI. GELECEK YILIMIZ BUGÜNDEN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK. BU BAŞARILARIN MİMARINDAN BİRDE TERÖRLE MÜCADELEDE VE TÜRKİYE’NİN ETRAFINDAKİ TEHLİKELERİN BERTARAF EDİLMESİNDE ŞANLI ORDUMUZU HER TÜRLÜ ÖVGÜYE LAYIK KOMANDOLARIMIZ SİZLERSİNİZ."

Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen mücadeleyi de hatırlattı.

"TÜRK ORDUSU MİLLETİ İLE ET VE TIRNAK GİBİDİR. BUNU EN SON 15 TEMMUZ'DA GÖRDÜK. BAYRAĞINI, VATANINI SEVEN, TÜRK ASKERİ, POLİSİ VE VATANDAŞLARIMIZ ASKER KILIĞINA GİRMİŞ ALÇAKLARA HAK ETTİĞİ DERSİ O GECE HEP BERABER VERDİ."

Başbakan Yıldırım, telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüştü. Askerlere seslenen Erdoğan, yeni yıl dileklerini paylaştı.

"SEVGİLİ KOMANDOLAR KAHRAMANLARIMIZ 2017 YILININ SON GÜNÜNÜN AKŞAMINDA EN KALBİ DUYGULARLA HEPİNİZİ SELAMLIYORUM. 2017 YILI SİZİN BAŞARILARINIZLA, MİLLETİMİZİN ÖVGÜ DOLU YILI OLDU. TERÖRLE MÜCADELEDE GERÇEKTEN DESTANLAR YAZDINIZ. VE BU BAŞARINIZIN 2018 YILINDA DA AYNI ŞEKİLDE DEVAM ETME İNANCIM TAMDIR."

Isparta'nın ardından Ankara'ya dönen Başbakan Yıldırım, yılbaşına Emniyet'te girdi. Ülke genelindeki uygulamayı Emniyet Genel Müdürlüğündeki koordinasyon merkezinden takip etti.

"AYAK BASMADIK BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMADIĞIMIZ HİÇBİR TOPRAK PARÇASI KALMADI. BÜTÜN BUNLARI KARARLI DURUŞUMUZ VE SİZ GÜVENLİK TEŞKILATIMIZIN BU KONUDAKİ AZMİ GAYRETİ VE KARARLI ÇALIŞMALARI SONUCU OLMUŞTUR. İNŞALLAH 2018'DE TERÖR MESELESİNİ TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDE DAHA AŞAĞI SIRALARA İNDİRECEĞİZ. "

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da yılın son gönünde Konya, Antalya ve Isparta'daki askeri birlikleri denetledi.

Orgeneral Akar, beraberindeki kuvvet komutanları ile birlikte kara, deniz ve hava birliklerinde incelemelerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı, daha sonra Oruç Reis fırkateyninde personele hitap etti.

"ENERJİMİZİ BOŞA HARCAMAYAIĞIZ HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM 2017'Yİ GERİDE BIRAKTIK YENİ UMUTLARLA YENİ DUYGĞULARLA BAŞARILI OLACAĞMIZI GÜVENDE ...2018'DE HEPİNİZE SAĞLIK DİLİYORUM SAĞOL.."

Akar, inceleme yaptığı hava birliğinde ise personel ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz