Siyasilerden yeni yıl mesajı

Siyasilerden yeni yıl mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yıl mesajında, "Önümüzdeki yıl, gerek içerde, gerekse dışarda yine çok önemli gelişmelerin bizi beklediğini biliyoruz" dedi, dayanışma çağrısı yaptı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Devlet Bahçeli de yeni yıl mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl mesajında,2018 yılının zorlu geçeceğini vurguladı.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL GEREK İÇERİDE HGERESSE DIŞARIDA ...ÖNEMLİ GELİŞMELERİN BİZİ BEKLEDİĞİNİ BİLİYORUZ ....DEVLET MİLLET MA BİR DAYANIŞMA İÇİNDE ..YENİ SIKINTILARA HAZIRLIKLI OLABİLMEK İÇİN GEC GÜNDÜZ ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ


CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu da mesajında, "Bir kez daha bilinmesini isterim ki ülkemizin tüm çocuklarının ayrımcılığa uğramaksızın, özgür bireyler olarak huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye mümkündür" dedi.

Kılıçdaroğlu, iktidarın politikalarını eleştirdi, "yargı bağımsızlığının yok edildiği, gelir dağılımı adaletsizliğinin büyüdüğü, işsizliğin kökleştiği, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, istismarın önlenemediği" bir yılın geride bırakıldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, mesajında adalet vurgusu da yaptı, partisinin bu konudaki mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini kaydetti.

Milliyetçi Hareket partisi Lideri Devlet Bahçeli ise mesajında, 2017’deki buhranların 2018’de hız kesmesi dileğinde bulundu.

Bahçeli, "Sadece ülkemiz, sadece bölgemiz için değil, tüm insanlık adına tarihi ve hayati nitelikli olaylara sahne olmuş bir yılı geride bırakıyoruz. FET֒nün yanı sıra, IŞİD, PKK, PYD-YPG ve bilumum katil örgütler Ortadoğu’yla birlikte Türkiye’yi hedef almışlardır. Haritalarla oynanmıştır. Ve de korkunç süreç hala devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı, 2018 yılının en öncelikli hedefinin ise sosyal ve ekonomik refahın arttırılması olduğunu vurguladı, "Bu hedef siyasetin önünde 2018 yılında da kaçınılmaz bir görev ve ödevdir" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz