Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretleri

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretleri

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerinde araç sınıflarına göre ortalama yüzde 10 ila yüzde 25 arasında değişen oranda zam yapıldı... Böylece Boğaz Köprülerinde otomobil geçiş ücreti 8 lira 75 kuruş, otoyollarda otomobil için en düşük geçiş ücreti 2 buçuk lira oldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olmak üzere, Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine yüzde 10 ila yüzde 25 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.

Daha öncekilerden farklı olarak; araç sınıflarına ve coğrafi bölgelere göre farklı zam oranları belirlendi.

Boğaz Köprülerinde, birinci ve ikinci sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 25; üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 10 oranında zamlandı.

Avrupa Otoyolu, Anadolu Otoyolu, İzmir Çeşme Otoyolu ve İzmir Aydın Otoyolunda, birinci sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 25, ikinci sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 15, üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 10 oranında artırıldı.

Boğaz Köprüleri ve tüm otoyollarda altıncı sınıf motosiklet ücretlerinde artış yapılmadı.

Böylece Boğaz Köprülerinde otomobil geçiş ücreti ise 8 lira 75 kuruş, otoyollarda otomobil için en düşük geçiş ücreti 2 buçuk lira, en yüksek geçiş ücreti 25 lira oldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz