2018 asgari ücreti 1.603 lira

2018 asgari ücreti 1.603 lira

2018 yılında geçerli olacak asgari ücret bin 603 lira olarak açıklandı.. Ekonomistler "yapılan zammın tutarı değil satın alma gücü önemli" diyor.. Geçinemediğinden yakınan vatandaş ise zammı yetersiz buluyor..

6 milyona yakın çalışanı ilgilendiren 2018 yılında geçerli olacak asgari ücret, yüzde 14 nokta 2 artışla bin 603 lira olarak açıklandı..

Ekonomist Oğuz Demir, "önemli olan zammın tutarı değil satın alma gücü" diyor...

"ZAMMIN TUTARINDAN ZİYADE SATIN ALMA GÜCÜNÜN NE OLDUĞU ÖNEMLİDİR YÜZDE 500 DE ZAM YAPARSINIZ AMA FİYATLAR YÜZDE BİN ARTTIYSA Bİ ANLAMI OLMAZ.."

Demir'e göre asgari ücret artmış sayılmıyor zira bir çok tüketim malzemesindeki fiyat artışı, yapılan zammı eritti..

" ENFLASYON YÜZDE 13TE GEZİYOR YAPILAN ZAM DA O CİVARDA. YANİ GEÇEN SENE NE KADAR SATIN ALABİLECEKSEN BU SENE DE O KADAR ALABİLECEKSİN DİYOR ZAMMI YAPAN TARAFLAR
SENİN BİR REFAHIN YOK GEÇEN SENE NEYSEN BU SENE DE O KADAR OLMANI SAĞLADIK AMA GIDA FİYATLARI ENERJİ FİYATLARI DOLAR BÜTÜN BUNLARDAKİ ARTIŞLA KIYASLADIĞINIZDA SATIN ALMA GÜCÜ BU ZAMLA BERABER ASGARİ ÜCRET ARTTI DİYEMEYİZ "

Açlık sınırının altında kaldık diyen vatandaşlar da zammı yetersiz buluyor...

"YETMEZ BUGÜNKÜ ŞARTLARDA YETMİYOR BELLİ BİR ŞEY ARTIK DEVLET BİZE DİYOR Kİ SEN AÇLIK SINIRININ ALTINDA MAAŞ ALIYORSUN DİYOR AMA DEMİYOR Kİ NASIL YAŞIYORSUN?"
"HAYAT ŞARTLARI ÇOK ZOR ANCAK YEME İÇMEYE GİDİYOR, BİR AKTİVİTE MÜMKÜN DEĞİL"
"YETERSİZ NEYE YETİYOR Kİ BALIĞIN KİLOSUNA BAKIN.."
"TABİİKİ YETERLİ DEĞİL ENFLASYON ORANIYLA BERABER KAFA KAFAYA GELİYOR 1800DEN AŞAĞI OLMAMASI GEREKİRDİ.."
"ASGARİ ÜCRETİN AÇLIK SINIRININ ÜSTÜNDE OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOURM YETERLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM EN AZINDAN 1800ÜN ÜZERİNDE OLMALIYDI.."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz