Başbakan Yıldırım, Edirne'de

Başbakan Yıldırım, Edirne'de

Yunanistan'ın Türkiye'ye ait adalara asker yerleştirdiği iddialarıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım ilk kez konuştu.. "Topraklarımıza göz dikenler olursa onlara dünyaya dar etmesini biliriz" diyen Yıldırım, Ege konusunun iç siyaset meselesi yapılmamsaı gerektiğini söyledi. Tartışılan son kanun hükmünde karanameye yönelik eleştirilere de yanıt veren Başbakan Yıldırım, "Bunun karşısında durmak darbecilere cesaret vermektir" dedi.

BİNALİ YILDIRIM: "KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK AMA BİZİM TOPRAKALRIMIZA DA GÖZ DİKENLER OLURSA ONLARA DÜNYAYA DAR ETMESİNİ BİLİRİZ. BU KADAR BASİT."

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan Savunma Bakanı'na Edirne'den böyle seslendi..

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, işgal altında olduğunu söylediği Ege adalarıyla ilgili kendisine "Gel de al" diye seslenen Yunan Savunma Bakanı'na "2019'da geleceğim tüm adaları alacağım" yanıtı vermişti.. Gerginlik sürerken tartışmayla ilgili Başbakan Binali Yıldırım ilk kez konuştu..

"ZAMAN ZAMAN İÇ SİYASET SEBEBİYLE ÇATLAK SESLER GELİYOR. KITA SAHANALIĞI VE HAVA SAHANLIĞIYLA İLGİLİ. TÜRKİYE CUMHURİYETİ, EGE'DE DOĞU'DA GÜNEYDOĞU'DA OLSUN TEK BİR ÇAKIL TAŞINI BİLE KİMSEYE VERMEZ. EGE'DE AİDİYETİ TANIMLANMAMIŞ, ANLAŞMALARDA YER ALMAMIŞ KAYA PARÇALARI, FORMASYONLAR İÇİN KOMŞUMUZUN CİNLİK YAPIP BURALARA HEVESLENMESİ BÜYÜK BİR YANLIŞ OLUR. BUNUN ASLA MÜMKÜN OLMAYACAĞINI BÜTÜN DÜNYA BİLMELİDİR. EGE KONUSUNU İÇ SİYASET MESELESİ YAPMAK ARAMIZDAKİ DOSTLUĞU BOZMAYA YÖNELİK KIŞKIRTICI HAREKETLERDEN UZAK DURMAYA DAVET EDİYORUZ. "

Başbakan'ın eleştirilerinin hedefinde, yayınlanan son kanun hükmünde karanameye gösterilen sert tepkiler vardı... Düzenlemeye bir kez daha açıklık getirdi..

"KILIÇDAROĞLU ALDI ELİNE SAZI. SAZIN AYARI BOZUK AKORDU YOK. ALLAH NE VERDİYSE ÇALIYOR. BU AZİZ MİLLEİTN EVLATLARINI KORUMAYACAĞIZ DA KİMİ KORUYACAĞIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU? DARBECİLERDEN YANA MISIN MİLLETEN YANA MI? BUNU BİLSİN HERKES. BU YAPTIKLARINIZ ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATIYOR. KİMSE ORAYA BURAYA ÇEKMESİN. DARBECİLERİN KARŞISINDA GÖĞSÜNÜ SİPER EDEN VATANDAŞLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN HUKUKİ GARANTİ ALTINA ALINMASI İÇİN YAPILAN BİR DÜZENLEMEDİR VE YAPILAN EN GÜZEL DÜZENLEMEDİR. BUNUN KARŞISINDA DURMAK DARBECİLERE CESARET VERMEKTİR. NE KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DE ONUNLA AYNI GEMİDE YER ALANLARA İŞ ÇIKMAZ, EKMEK YOK. BU DARBENİN BASTIRILMASIYLA İLGİLİ BİR KONUDUR VE MESELE BUKADAR BASİTTİR."

2019 seçimlerine yönelik ittifak tartışmalarına da değindi Başbakan Yıldırım... Hedefinde yine, Cumhuriyet Halk Partisi vardı..

"ORTAYA BİR SİYASET KOYAMAYAN ANAMUHALAFET HIZLA POPİLİZM YAPMAYA DEVAM EDİYOR. CHP 16 NİSAN'DA SİZİN SEÇİLMENİZE KARŞI ÇIKTI. 18 YAŞINDA BELEDİYE BAŞKANI, MİLLETVEKİLİ OLUR MU DEDİLER. O GÜN DEYİN Kİ HANİ BİZİM SİYASET YAPMAMIZI İSTEMİYORDUN. HADİ BAŞKA KAPIYA. BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI ÇIKANLAR ŞİMDİ HANGİ İTTİFAKLARI YAPALIM DA SEÇİMİ KAZANALIM PEŞİNDE. SİZİN BİR HESABINIZ VARSA MİLLETİN DE BİR HESABI VAR VE 2019'DA SİZİN ÖNÜNÜZE KOYACAK. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz