KHK eleştirisi

KHK eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son kanun hükmünde kararnamelerle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine sert sözlerle karşılık verdi; "Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızın bir kısmı da nasıl katılıyor, yazıklar olsun" ifadelerini kullandı...

"BU HUSUMET KERVANINA BİZİM DAVA ARKADAŞLARIMIZ NASIL KATILDI KATILIYOR? YAZIKLAR OLSUN. BİRİLERİNİN ZİL TAKIP OYNAMALARINA VESİLE OLDUKLARI İÇİN YAZIKLAR OLSUN.''"

Kanun hükmünde kararnameler ile ilgili yapılan eleştirilere sert tepki gösterdi..
Eleştirilerin terör örgütlerine yaradığını savundu..

"TUHAF KAMPANYALAR BAŞLATILDI, HATTA HATTA İÇİMİZDEN BAZILARI DA BU KAMPANYAYA KATILDI. TABİİ ÜZÜLDÜK. YAPMAMALARI GEREKİRDİ AMA BU KATILANLARIN NE YAZIK Kİ 16 NİSAN'DA DA AYNI KAMPANYAYA KATILDIĞINI GÖRÜYORUZ. 16 NİSAN'DA DA, BUGÜN BU KAMPANYAYA KATILANLAR O ZAMAN 'EVET' DEMEDİLER, 'HAYIR' DEDİLER. NİYE ONLAR BU İŞLERİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR. BİZ BİR YOLDA, BERABER AYNI DAVA ARKADAŞI DEĞİL MİYİZ GÖNÜLDAŞ DEĞİL MİYİZ NASIL OLUYOR DA BİR ANDA AFFEDERSİNİZ GİDİP BAY KEMAL'İN KAYIĞINA BİNİYORUSUNUZ "

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kastamonu il kongresinde konuştu.
696 sayılı KHK'nın 121. maddesiyle ilgili yapılan yorumları ''fırsatçılık'' olarak değerlendirdi..

"DİYELİM Kİ BU KARARNAMEDE ÖZELLİKLE GEÇEN İFADENİN SIKINTISI YENİ ANLAŞILDI. YAPILACAK İŞ GAYET BASİTTİR, İLGİLİ YERLERE BU GÖRÜŞLER İLETİLİR, KONUŞULUR, TARTIŞILIR VE GEREĞİ YAPILIR. DOĞRUSU BUDUR. BUNUN YERİNE CHP'NİN VE BİRTAKIM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SIRF MİLLETE HAKARET ETMEK İÇİN AÇTIKLARI BİR YOLDAN GİTMENİN ADI OLSA OLSA FIRSATÇILIKTIR." FETÖNÜN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAKTIR..BİZ ÜSTÜMÜZE GELEN TANKLARA EYVALLAH DEMEDİK Kİ BUNLARA EYVALLAH DİYELİM..."

Erdoğan Khk'ya yönelik sözleri nedeniyle CHP'Ii Ömer Süha Aldan'a da tepki gösterdi..

"CEHALET PAÇALARINDAN, TERBİYESİZLİK BUNLARIN SURATINDAN AKIYOR. PARTİSİNİN BAŞINDAKİ ZATA ÖZENMİŞ OLACAK Kİ BU ŞEKİLDE ORTAYA ATILIP MİLLETİMİZE SALDIRMA CÜRETİ GÖSTERİYOR. TABİİ BİZ BUNLARIN TIYNETİNİ, CİBİLİYETİNİ ÇOK İYİ BİLDİĞİMİZ İÇİN AÇIKÇASI YAPTIKLARI TERBİYESİZLİĞE ŞAŞIRMADIK."

Kılıçdaroğlu'nun ''tek tip kıyafete'' ilişkin sözleri de erdoğanın gündemindeydi..

"ÖYLEDİĞİ ŞEYE BAK, TEK TİP ELBİSEYLE İLGİLİ. 'ONLARIN YAKINLARIN YOK MU, ONLARI O HALDE GÖRDÜKLERİ ZAMAN NE YAPACAKLAR, ÜZÜLMEYECEK Mİ, ŞÖYLE OLMAYACAK MI, BÖYLE OLMAYACAK MI ' YA SEN NE CİNS ADAMSIN BE. SEN BENİM 251 ŞEHİDİMİN YAKINLARINI DÜŞÜNMÜYORSUN, SEN BENİM 2 BİN 193 GAZİMİN YAKINLARINI DÜŞÜNMÜYORSUN. "

Erdoğan terör örgütü pyd'yle ilgili net mesajlar verdi..

"BİZ DEAŞ'A NE YAPTIYSAK BU ÖRGÜTE DE AYNISINI YAPACAK VE MUTLAKA SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ GÜVENLİ HALE GETİRECEĞİZ." DOLAYISIYLA ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ. BUNDAN SONRA SADECE VE SADECE İCRAATA, UYGULAMAYA BAKACAĞIZ. VİZE KRİZİNİ KENDİLERİ BAŞLATTILAR AMA ŞİMDİ DE SAĞ OLSUNLAR KENDİLERİ BİTİRDİLER. NE GÜZEL. BİZ BÖYLE BİR VİZE KRİZİ İSTEMEDİK Kİ. ŞİMDİ KALKTI, OLMASI GEREKEN BUYDU ZATEN. SURİYE MESELESİNDE DE AYNISININ OLMAMASI İÇİN BİR SEBEP YOKTUR." BU ÜLKE BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTEMEZSE BİZ NE YAPACAĞIZ KENDİSİ BİLİR. BÖLGEDEKİ HERKES ŞU GERÇEĞİ ARTIK KABULLENMELİDİR. BİZ BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ÇOK DA UZAK OLMAYAN BİR TARİHTE ÖYLE VEYA BÖYLE TEPELEYECEĞİZ. TALEBİMİZ, BU SÜREÇTE KİMSENİN AYAĞIMIZA DOLAŞMAMASIDIR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz